Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhairtas hogyan?

Bolhairtas hogyan?

Figyelt kérdés
3 honapos kolyokkutyam egy honapja kapottva nyakborere Frontline cseppet,amit allatorvos adott.Most ujra lattam benne bolhat.
2013. ápr. 1. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Kinti, vagy benti kutya?
2013. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Benti
2013. ápr. 1. 19:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosannal fürdesd meg. Viszonylag olcsó, annyit vegyél, hogy 1 ampulla/5 kg. Tehát ha 10 kg a kutya, akkor 2 ampulla.

1 ampullát 1-másfél liter testmeleg vízzel hígíts fel (büdös benzin szaga van, de nem ártalmas) a kutyát állítsd a kádba, vagy lavórba, ha belefér, és 10-15 percig locsolgasd ezzel az oldattal. Mindenhol érje, még a fejére is tegyél! Leöblíteni nem kell, csak szárítsd meg. Ha megszáradt, akkor szerintem menj ki vele egy sétára, hogy a szaga teljesen kipárologjon. 5 nap múlva ismételd meg, mert a bolhapeték akkor kelnek majd ki, és azokat is ki kell irtani.

Utána tegyél rá cseppet. Ja, és ha 1 hónapja tetted rá, akkor már a következő aktuális lett volna, én 25 naponta szoktam.

Még annyi, hogy az életterét is bolhátlanítani kell. Mindent porszívózzál végig nagyon alaposan, szobákat, sarkokat, a fekhelyét.

2013. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Czakó Lajos ***** válasza:

MORZSIKA


A világ egyik legrégibb és legártalmasabb rovarölő szere ez a por amelyet ennek a krizantém fajtának a szárított virágaiból állítanak elő.

A morzsika por elpusztít minden vérszívó rovart: bolhát,legyet,szúnyogot,molyt,csótányt,stb

Nem ismerünk olyan rovart,amely ellenállóvá vált volna ezzel a figyelemre méltó növénnyel szemben.A morzsika ártalmatlan az emberre és a melegvérű állatokra nézve.N emcsak por alakban használhatjuk,hanem oldatban is.Porként alkalmazhatjuk magában,da keverhetjük liszttel is,hogy körülszórjuk vele a helyiségeket,különösen ott,ahol nyílás vagy repedés tátong.De készíthetünk erős főzetet is belőle,miután leszűrtük,párologtassuk el.

2013. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!