Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyümölcs, zöldség, tea?

Adry16 kérdése:

Gyümölcs, zöldség, tea?

Figyelt kérdés
A kutyám imádja a banánt az almát és a répát. Ezeket adhatok neki vagy mit ehet még , és mennyit? és szereti még a teát is, ezt kaphat? Lehet baja ezektől?
2013. ápr. 3. 08:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki nyugodtan zöldséget/gyümölcsöt.

Táppal etetsz? BARF étrendre nem akarsz áttérni?

Teát is kaphat, de ne fekete teát!

2013. ápr. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az enyém is imádja ezeket. Szokott még enni sütőtököt (megsütve), de ha salátát csinálok, és van rajta egy kis tejföl meg sajt, akkor simán megeszi a paradicsomot, uborkát, és a salátát is.

Na a görögdinnyéről ne is beszéljünk, olyankor mindig megyünk le éjszaka pisilni, mert úgy bekajálunk minden este :D

2013. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
a teával ovatósan, ne igyon tul sokat, és csak koffein menteset adj neki, mert izom görcse lehet a koffeintől, vagy valami hasonló. És sok mennyiségben hasmenést is okozhat :/ az alma banán répa a legjobb nekik :) azt szinte minden kutyi imádja, naracsot is adhatsz neki ha szereti, meg barackot, én meg szoktam midnen hámozni. Szőllöt ne adj neki met felpuffad. A kukoricától is, meg karalébá, karfiol, stb puffasztó zöldségeket sem. A krumpli se a legjobb, de kis mennyiségben szerintem nyugodtan, én néha adok neki krumpli pürét pici husival, de csak desszertnek, nem fő kajának. Rízst minden mennyiségben kaphat :) borsót se adj neki.
2013. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Happy Dog High Energy tápot eszik Mi az a BARF? erről nem hallottam. :/
2013. ápr. 3. 16:24
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekünk két kutyánk van. Mindkettő imádja időnként a sárgarépát, a fügét (a fügebokorról eszik le), a szőlőt - és nemrég vettem észre -, hogy a nemcsak a sült, hanem a nyers sütőtököt is.

Semmi bajuk nincs tőlük - hacsak az nem, hogy az imádati időben összevesznek rajta, mint valami jóféle csonton. :-)

Tehát saját maguk érzik, hogy szükségük van a szervezetüknek az ezekben lévő tápanyagokra, vitaminokra és (nyom)elemekre.

Mert nem egész évben van ez így náluk.

Hogy mennyit adj belőle? Amennyit a kutya kér. Maga érzi, mennyi a szükséglete.

A teáról nincs tapasztalatom, de feketekávét szoktak kunyerálni. Csak egy-egy nyalintást adunk nekik, és azt sem mindig, amikor kérnék, mert úgy gondolom, ezt nem kellene nekik adnunk.

2013. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Maxitabi ***** válasza:

BARF - angolul és németül is uaz a rövidítése:Biologically Appropriate Raw Food -Biologisch artgerechte Rohfütterung.

[link]

[link]

[link]

2013. ápr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

MaxiTabi!


Nagyon köszönjük!!!

2013. ápr. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönjük :) am a kutyus most 7 hónapos nála már alkalmazható?
2013. ápr. 4. 08:06
 9/19 anonim ***** válasza:

Persze :)

Aki pl. tenyésztő és barfozik, 4 hetes koruktól szoktatja a kicsiket :)

2013. ápr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult, csak a fagyasztási időket kell betartani :)


Ja és nem igaz az, h a kutya annyit egyen, amennyit kíván, az enyém hányásig enné magát, majd utána újra folytatná. Annyit kell a kutyának adni, amennyitől se nem kövér, se nem sovány. Egy egészséges kutya mindig éhes és bármikor tudna enni, nem szabad jóllakatni. Nem tudják ők sem, h mi a jó nekik, ha így lenne, nem nyalnák fel a fagyállót, nem lenne ennyi mérgezés :/

2013. ápr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!