Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyümölcs, zöldség, tea?

Adry16 kérdése:

Gyümölcs, zöldség, tea?

Figyelt kérdés
A kutyám imádja a banánt az almát és a répát. Ezeket adhatok neki vagy mit ehet még , és mennyit? és szereti még a teát is, ezt kaphat? Lehet baja ezektől?
2013. ápr. 3. 08:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszike! Nekem egy dobim van, most 21 kiló egy picit sovány ha áttérnék mennyit kellene adnom neki? Meg az az etetési rend ami az egyiken vdn az 1napi adag vagy etetésenkénti, azaz napi 2x.
2013. ápr. 4. 09:31
 12/19 anonim ***** válasza:

Ugye úgy van, h felnőtt kutya testtömegének 2-3%-át kell alapul venni. Szerintem nálad érdemes elsőre 3%-kal kalkulálni, ugye még növésben van, de már nem olyan intenzív szakaszban. Számolok neked most ezzel, aztán ha később úgy látod, akkor számolhatsz 3,5 v akár 4%-kal is, ha kevés lesz.

Amúgy is érdemes időközönként majd utánaszámolnod :)

Tehát 21 kg-os kutya 3%-a, az 63 dkg (nem kell mindent teljesen pontosan méricskélni, de én most pontos adatokat fogok neked írni).

Ez a 63 dkg a napi kajája, ezt kell elosztanod 2 étkezésre. Én úgy szoktam, h a csontos husit és a zöldséges/gyümölcsös turmix felét vacsira kapja, a husit és a turmix másik felét pedig reggelire.

A klasszikus BARF-nál az arányok úgy vannak, h 30% hús, 40% csontos husi, 30% zöldség/gyümölcs turmixolva - ezeken is lehet változtatni, a kaki, szőr stb. függvényében.

Ezeknél maradva úgy néz ki, h a 63 dkg kajából:

- 19 dkg színhús

- 25 dkg csontos husi

- 19 dkg zöldség/gyümölcs


Pl. baromfit min. 3-4 napig kell fagyasztani, belsőséget min. 1 hétig, a többi hús min. 1-1,5 hétig. Disznót és vaddisznót tilos nyersen adni, minden más mehet!


A kutya.hu egész helytálló a cikk :) Nálam is 3 naponta van belőség, heti 2x tojás. Lazacolajat szoktam neki adni minden nap, ill. zöldkagyló kivonatot. Teafüveket szoktam keverve adni neki (pl. csipkebogyó, citromfű stb.), lucernaport, ilyesmiket. Igazából mindennek megvan a maga szerepe, h miért adom :)

2013. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi, és árban 1 hónapra (30nap) kb mennyi?
2013. ápr. 4. 10:32
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, honnan veszed a hozzávalókat, én fillérekért jutok hozzá, pl. pulyka farhátat 59Ft/kg áron veszek, szarvas/őz nyesedéket sem sokkal drágábban.

Én Brit Care-rel etettem előtte, mindennel együtt olcsóbbra jövök ki.

2013. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. ápr. 4. 11:52
 16/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, egy kicsit gellert kaptak a válaszok!

Az eredeti kérdésnél maradva: menyi gyümölcs, zöldség kell a kutyának (a teától most tekintsünk el) én azt válaszoltam, amennyit a kutya kíván.

Tehát a zöldségből a gyümölcsből!!!!

Több éves tapasztalatom és nem egy, vagy két kutyánk életéből, hogy ezekből nem eszi túl magát.

2013. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
A sárgarépát, almát megszoktátok hámozni? Vmi hízókúrát tudnátok mondani?
2013. ápr. 7. 11:05
 18/19 anonim ***** válasza:

Én igen.

Ha BARF mellett döntesz, gyarapodni fog a kutyus, nem kell extra hízó kúra :)

2013. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hogy meg szoktuk-e hámozni?

A legutóbbi alkalomig - a sárgarépát - meghámoztam.

Csakhogy a kutyánkat bent kellett tartanom - műtét utáni állapot -, és a kutya ott volt velem, amikor a családnak sárgarépát tisztítottam. Nyúzott a répáért. Gondoltam, megnézzük, mit tesz a répa héjával, amit amúgy a zöldtrágyába (komposztba) szoktam gyűjteni. Háát, rávetette magát! Habzsolta, nagyon ízlett neki.

:-)

2013. ápr. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!