Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffommal fedeztethet a...

Amstaffommal fedeztethet a tenyésztö?

Figyelt kérdés
tenyésztötöl vettem egy kan amstaffot törzskönyvvel.aZT MONDTA hogy benne van a szerzödésbe hogy ö 1x fedeztethet a kutyámmal!Akkor kénytelen vagyok neki oda adni?És a kölykökböl add is?

2013. ápr. 4. 13:25
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
Off: Csak bennem van egy ilyen hogy ha én kifizetnék 100k-t egy kutyáért, akkor úgy érzem hogy hagyjon engem mindenki békén, és nem akarjon senki sem fedeztetni a kutyámmal legyen az kan vagy szuka? Mert ha szuka lenne abba biztos nem mennék bele. Egyébként ezt minden tenyésztő elvárja, vagy ez csak megbeszélés tárgya? Mi van szerződés ellenére elzárkózok az egésztől? Lehet valami következménye?
2013. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

Attól függ mi van a szerződésben.

Nem ismerem a fent említett kennelt, h mennyire megbízható, de tegyük fel, h az, a kérdező kapott 70eFt-ért egy tenyész minőségű kutyát (tényleg, tenyészszemléje lesz?), ennyiért nem sok. Valszeg ezért (is) adta oda olcsóbban, csak a kérdező nem olvasta el a szerződést, amikor aláírta.


Az, h konkrétan mi lehet belőle, megint a szerződéstől függ és a tenyésztőn múlik.

2013. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja sincs a 10 éves Amstaffomnak.Sosem volt beteg.Persze lehet csak szerencsém volt.De egy 100 ezres is beteg lehet sőt azok sokkal jobban érzékenyebbek mint Pl.csirke allergia.
2013. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Igen, szerencséd volt. Nem a csirke allergiáról van szó (egyébként badarság, h a tenyésztőtől származó kutyáknál gyakrabban fordul elő), az örökletes betegségekről van szó, amire a szaporítók nem szűrnek, a tenyésztők igen. 10 éve nem volt még ennyire felkapott a fajta, most viszont nézz körül, boldog-boldogtalan szaporítja, Dunát lehet velük rekeszteni, nézd meg hány hirdetés van fent a neten, az örökletes betegségek előfordulása igencsak megnőtt.

Csak h egy példát említsek, a diszplázia műtét lábanként 150eFt. Mit csinálsz, ha kifogsz egy dp-s kutyát? Ez még nem fog látszani a kiskutyákon, nem tudod kiszűrni!

2013. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Igen lehet azért is van szerencsém mert nem most vettem.Jó persze ebben is van igazság amit Te mondasz.

Sajnos sok ember az árat nézi és a szerint választ.

És ha veszek egy tk-s kutyát akkor már alap,hogy van szűrve vagy a papír nem jelenti azt?

2013. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Nem jelenti azt, ezért kell nagyon megnézni, h melyik kennelből vesz az ember kutyát! Azt is jó alaposan el kell olvasni, h mi van a szerződésben, mire vállal garanciát a tenyésztő és el kell kérni a szűrési eredményeket is! Én mindig azt mondom, ha anyagilag megterhelő, inkább gyűjtsön még az illető, mert tényleg nagyon sokba kerülhet, ha nem jó helyről veszik a kutyust.

Szerintem picit ásd bele magad a témába, én nem teljesen vagyok tisztában a fajtára jellemző betegségekkel, de olvass utána és tudni fogod, h mikre kell rákérdezni a tenyésztőtől!

2013. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Értem.Akkor a tk,és a szűrés a legfontosabb.
2013. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Így van :)
2013. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
És a tenyészszemle!
2013. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Az mit jelent?
2013. ápr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!