Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soványka (képpel)?

Soványka (képpel)?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt írta ki valaki, hogy nem eszik rendesen a kutyája, írtam neki is kommentet, de inkább rakok ki saját kérdést. Szerintem nem normális, hogy így néz ki a kutyám. Ide másolom, hogy mit írtam neki, hogy ne kelljen fölösleges köröket futni,hogy el van kényeztetve a kutya és azért nem eszik. "Az én kutyám sem eszik rendesen és nincs elkényeztetve.Megkapja a tápot, van, hogy bele sem eszik, 10 percig még hagyom előtte aztán elveszem. Este megint megkapja akkor a felét megeszi, 10 perc után megint elveszem. Másnap reggel megint nem eszik, elveszem, este a felét megeszi. Kb. a 3. vagy a 4. napon az esti adagot megeszi rendesen aztán megint 3 napig reggel semmi, este fél adag :/ Ő is vékony, pedig a fajta robosztus testalkatú. Egyébként egészséges, aktív kutya, az állatorvosok annyit mondtak, hogy inkább vékony legyen mint elhízott de hasznos tanácsot nem tudtak mondani.Na ilyenkor mit tudok tenni? :( Konkrét vizsgálatot nem csináltak az orvosok, három is látta, de csak körbe nézték, mert semmi más tünete nincs annak, hogy beteg lenne. Egyébként kis kora óta csinálja és most másfél éves, ha beteg lenne már csak lenne más tünet is :/ Tápok közül végig próbáltam többféle Acanát, Eukanubát,Happy Dogot, Joserát. Sőt próbáltam a BARF módszert is, azzal kicsit többet eszik, de akkor sem eszi meg a kellő mennyiséget :( Már egy ideje kap natur joghurtot is a táphoz, hátha javít valamit az emésztésén, de semmi. Én már nem tudom mit tehetnék érte, de rossz látni, hogy milyen vékonyka :(

Szerintetek is nagyon rossz bőrben van? Esetleg bármi segítség, hogy mivel próbálkozzam még?

A képeken 1 éves múlt 1 hónappal.

[link]

[link]

[link]

[link]

Azóta csak a válla, combja, feje nőtt, de még mindig ugyanolyan vékony :/


2013. ápr. 4. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Hello!


Lehet, hogy csak én vagyok béna, de nem tudom megnézni a képeket, az is lehet, hogy a linkek nem jók. Egyébként én is hasonló problémával küzdök, bár nem teljesen. Nekem a fiatalabb magyar vizslámmal van ez, két éves lesz lassan, de rettentő sovány...Én az állatorvos tanácsára este a vacsija után adok neki egy fehérje bombát, ami dió, méz és tojás keveréke. Bár az én kutyám eszik rendesen, szerintem nincs az a mennyiség, amit ne bírna megenni egyszerre, de egyszerűen nem tud hízni, a dokink azt mondta, hogy valószínű kiskorában, mielőtt hozzánk került nem volt megfelelően táplálva, ezért már nem sokat tehetünk, egyébként egészséges, boldog kutyus, csak sovány...Másik kutyám is vizsla ő már idősebb, de ő meg hízásra hajlamos, viszont az ő súlyát sokkal könnyebb szinten tartani.

2013. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mégis mitől volna rossz bőrben? teljesen jó kondiban van! ne akard már elhizlalni...

inkább mozgasd többet, hogy izmot szedjen magára. még elég fiatal, 2-3 éves korára sokkal tömegesebbnek fog hatni, ha eleget mozog.

2013. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy sokat tudok segíteni, de szerintem próbáld ki, hogy csak este adsz neki enni. Én csak akkor szoktam adni a kutyámnak, de egyáltalán nem sovány. Szerintem a te kutyád sem annyira sovány. :) Meg ha a tápot úgy érted, hogy száraz táp, akkor lehet, hogy azért nem eszik, mert a kutyák sokkal jobban szeretik a főtt vagy konzervkaját. Meg ha energikus, és sokat játszik, akkor biztos nincs nagy baja. :D
2013. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutya marhára nem sovány....Pont jól néz ki.
2013. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amennyire látom nincs kint a bordája.

Van olyan kutya, amelyiknek kisebb az étvágya, ugyanúgy mint az embernél. Azt próbáltad, hogy pár napot kihagysz? 1-2-t elsősorban? Ha szervi baja lenne, akkor annak más jele is lenne szerintem, de nem vagyok orvos.

Amúgy akkor jutifalattal sem tudod motiválni?

2013. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát elég fiatal. A berni pásztorom is vékonyabb volt ilyen idősen, aztán összekapta magát. Próbáld meg Acana táppal etetni. Ha rákeresel megtalálod a kutyusodnak megfelelőt.
2013. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sovány a kutyád. Én kutyám nagyon keveset eszik, mindig kérdezem dokit, hogy ez normális, hogy ilyen soványka, de mindig azt mondja, hogy igen, nincs semmi baja. Nekem powder puff kutyám van.
2013. ápr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a kutyáért, teljesen jó bőrben van. Én is annyit tudok tanácsolni, mint az előttem szólók: mozgatás, esti étkeztetés :)
2013. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Hát meglepődtem...ha ennyien azt mondjátok, hogy nem sovány akkor nem aggódom annyira. A mozgatás napi szinten 2-4 óra aktív mozgás + labdázás az udvaron kb. 1 óra összesen egész nap + szellemi fárasztás. Ettől többre nincs idő.Hát a jutalomfalatot van amikor kiköpi :D de anélkül is megcsinálja a feladatokat úgyhogy ez nem olyan nagy probléma. Megpróbálom csak az esti etetést, hátha beválik.
2013. ápr. 5. 07:54
 10/10 anonim ***** válasza:

ne keverd össze a nyurga kutyát a sovánnyal :)

a kutyád még fiatal, látszik, hogy megnyúlt kamasz, még sokat fog erősödni, de a csontozatán nem tudsz hizlalással változtatni. kondícióra teljesen jó, ennél több zsír nem kell rá! izom meg majd nőni fog az évek során, és a csontozata is fejlődni fog még egy keveset. 2-3 éves korában majd nézd vissza ezeket a képeket, és meglátod.

2013. ápr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!