Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy-Hogy lehet a kutyáknak...

Hogy-Hogy lehet a kutyáknak adni sajtot ha tejet nem?

Figyelt kérdés
a sajt is tejtermék nem? a doki azt mondta ,hogy sajttal adjam be a kutyámnak a gyógyszert
2013. ápr. 4. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
lehet nekik tejet adni..ki mondta hogy nem?
2013. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

mindent lehet adni, csak nem biztos, hogy túléli :D

májkrémmel add be, az a legjobb

2013. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Úgy, hogy a sajt az nem tej.
2013. ápr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tejcukor miatt pl de még sok más ok is van amiért nem tanácsos nekik adni most nem tudom de emlékszek hogy ne szabad meg hát a kutya nem macska :D
2013. ápr. 4. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya laktózérzékeny, de nem mind. Van olyan kutya, ami vígan lefetyelhet akár bolti, akár még nyers tejet, nem lesz gond. Az enyém is ilyen.


A sajtokban sokkal alacsonyabb a lkatózmennyiség, a sokáig érlelt sajtokban nagyjából nincs is, a lánysajtokban pedig 2% körül van.

2013. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*lágy
2013. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

A sajt nem tej a sajt egy bizonyos "emésztési" folyamaton esett át gomba baktérium stb által (pl kefírt is simán megeszik a kutyák mert a kefírt gomba "előemészti") a tejet. Nem véletlen borjak gyomrát használták régen oltásra, a sajt egyfajta gyomor beltartalommal egyenértékű, a tejcukor tartalma is lényegesen alacsonyabb.

Pl én is laktóz érzékeny vagyok de sajtból, túróból és egyéb tejtermékekből júval nagyobb mennyiséget megtudok enni míg egy pohár tejtől már rosszul vagyok

2013. ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szóval én veszélynek teszem ki a kutyámat ha hetente adok neki 1 liter kakaót???jó tudni eddig nem volt semmi gondja.
2013. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is iszik minden reggel a kakaómból. Meg sajtot, meg joghurtot is eszik. 12 éves, makk egészséges. Nyilván, ha nem bírná a pocakja, akkor nem adnék neki, de egy idős kutyától nem fogom megvonni a finom falatokat.
2013. ápr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tejcukorézékeny és kap tejet, max f*sni fog. De a kakóval konrkétan meg tudod ölni a kutyát. Nézz utána, h mi az a teobromin és mit művel a kutyával.
2013. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!