Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tűnik soványnak a kutyám?

Miért tűnik soványnak a kutyám?

Figyelt kérdés
Próbáltam már minden módszert rengeteg tápot kipróbáltam már de a sült kacsafarhát válik be a legjobban neki,1,5 kg-ot kap belőle naponta + tésztát főzök mellé,és kutyakonzervel összekeverem de mégis kinnt van 1 kicsit a bordája,miért? talán azért mert hogy hirtelen nő?
2009. szept. 21. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Inkább valami jó minőségű tápot keverj bele, mint konzervet. Leöntheted a hus fözövizével, akkor biztos szivesen megeszi.

Nézz "aktiv" feliratú tápokat, azoknak mindig nagyobb az energiatartalma.

Gondolom a féreghajtást nem kell mondani.

Egyébként doki látta már, ő is soványnak találta?

2009. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mindenki azt mondja hogy gyönyörű,még az állatorvos is, csak nekem tűnik 1 kicsit vékonynak. Köszönöm a segítséget megpróbálok valami minőségibbet
2009. szept. 21. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta a kutyusod? Mennyi idős? Kan vagy szuka? Mennyit mozog egy nap?
2009. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szukáról, vagy kanról van szó?

Azért kérdezem, mert (ha jól tudom inkább a szukára jellemző, ott is az ivartalanítatlanra) az is lehet, hogy cukros, vagy az lesz. Az én kutyám cukros lett. Először olyan volt mint, aki fel van fújódva. Majd kapott az állatorvostól valami szurit, meg hashajtót is. Aztán meg mondhatni csont és bőr lett, majd kiderült, hogy cukros. Sajnos már későn, mert hamarosan ráment a szemére, hiába figyeltünk rá nagyon oda...megvakult.

Nem tudom minden kutyánál így jelentkezik e, de nem hiszem, mert akkor az állatorvosnak sejtenie kellett volna és kivizsgálnia, vagy legalább javasolni. Akkor lehet, hogy még meg lehetett volna menteni szegényt (de nem hibáztatok senkit).

Igaz, ha az állatorvos azt mondja, hogy szép, és nem sovány, akkor nyugi! Max., ha nem változik kérd meg, hogy vizsgálja meg.

Viszont a táplálóbb/táplálék dúsabb kajában és a féregtelenítés elmaradhatatlanságában egyet értek az előttem szólóval.

2009. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jujj, a mindenit, hát lennék nálatok kutya! Napi másfél kg kacsa! :)))

Ha mindenki dicséri, hogy milyen jól néz ki, akkor nyilván jól is van tartva.

Ha te soványak látod, és hízlalni szeretnéd, akkor a sok macerás főzicskézés helyett adj neki egy jó minőségű, magas fehérje tartalmú tápot. Pl. Acana sport and agility.

Vagy az is lehet, hogy a tápot kiegészíted tésztával, rizzsel, ami ugye szinte csak szénhidrát.

A konzervet hagyd el, nagyon magas a víztartalma, tápértéke nincsen. Attól tuti nem fog meghízni.


De lehet, hogy a fajtája adja a vékonyságát (pl. agár). Keverékeknél is előfordul, hogy hiába van halálra etetve, a bordái mindig kinn vannak kicsit.

2009. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A növésben lévő kutyát nem szabad "dagi"-vá hizlalni.

A leírt táplálék biztosan megfelelő. Majd, ha a növekedési életszakasz elmúlik, biztosan megerősödik. A fajta jellemzői is nagyon meghatározóak...............

Ha vidám, játékos, nem lehet baj.


Egy fénykép ????

2009. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5 hónapos és szuka 1ébként!

kösz a válaszokat,mostmár megnyugodtam :) itt vannak képek a kutyurol:

[link]



[link]



[link]

2009. szept. 24. 15:32
 8/9 A kérdező kommentje:
ya igen,amerikai bulldog/szuka/5 hónapos/ naponta 2 naponta rengeteget sétálok vele 8km-ert
2009. szept. 24. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sovány! Ne adj többet enni neki, mint amennyit most kap! Nagyon, nagyon jól néz ki, és a szőre is szép, fényes!
2009. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!