Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok erről a kutyafajtáról?

Mit tudtok erről a kutyafajtáról?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok! Szeretnék egy német dán dogot. Mit tudtok róla?:) Anyáéknak nem nagyon tetszik..
2013. ápr. 6. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
hasznos lenne, ha beírnád a keresőbe, hogy német dog. És találni fogsz sok-sok leírást róla.
2013. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hovarju ***** válasza:

Az első, ami eszembe jutott róla, hogy NAGY. :-)


Gondosan meg kell válogatni a tenyésztőt, ahonnan venni akarod. Nagyon oda kell figyelni az etetésére, főleg az első1-1,5 évben. Viszonylag rövid idő alatt nő hatalmasra.

Már nagyon korán el kell kezdeni a tanítását, hogy szófogadó legyen. Egy ekkora kutyát van tekintéllyel tartasz vissza, vagy sehogy. (erőből nem fogod tudni megfogni, ha elindul valami után).


Hatalmas termete ellenére azonban igazi 'öleb" tud lenni. Szeret a gazda mellett lenni, és mivel rövid szőre van szerintem nem alkalmas kinti tartásra.


Jelentkezz be a netboard német dog fórumába, ott sok hasznos dolgot tudhatsz meg dogos gazdiktól.

2013. ápr. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
azt hogy egy kifejlett dog súlya 2-3-szor akkora mint a tiéd:)
2013. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megértem anyudékat, én sem szívesen engednék el gyereket akkora kutyával, amit végszükség esetén nem tud megtartani. Vagy nem mindenki szereti, hogy ekkora nagy kutya van a szobában.

Én a helyedben más kutyán kezdenék gyakorolni. Ha nem tudsz elsőre 100% engedelmesre nevelni egy vizslát, akkor nem dől össze a világ. 20 kg az egész kutya, ezért pórázzal te is simán visszahúzod. Jobb híján valahogy elvontatod egy kutyasuliig, aztán ott helyre tesznek titeket. Egy olyan 60-80 kilós német doggal ez a mutatvány egész máshogy nézne ki.

2013. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!