Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mennyire tud 2 nevet...

A kutya mennyire tud 2 nevet megtanulni?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert szeretem a kutyámat becézni, és a saját nevén is szólítani

pl a neve Jessy

de Macinak is szólítom


Köszi!


2013. ápr. 6. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nem igazán tudnak két nevet megtanulni. Nekünk a kutyánk menhelyi voltott Rozsdi volt a neve, de mi átneveztük Zsöminek, a Rozsdira már egyáltalán nem emlékszik. De az, gogy egyszer Bodri, aztán Buksi, majd Tappancs...
2013. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mátyás97 ***** válasza:
33%
Megtudni megtud, csak nem ajánlatos.
2013. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Simán tudja, az én kutyámat Joeynak hívják, de Picimnek is szoktam becézni, ugyanúgy figyel rá.
2013. ápr. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is becézem össze-vissza. A 3 leggyakoribbra meg a nevére simán hallgat.:) A beceneveit leginkább itthon mondogatom neki, meg mikor pórázon van. Terepen a rendes nevén hívom mindig.
2013. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fülöp kutyám hallgat a Fülire, a Fülesre, a Fülre, a fülkére, a fülüre, a lülüre, a lükére, meg arra is, hogy kutya, meg a fajtája nevén is szoktam szólítani. De ha ebet mondunk arra is figyelget, szóval ha úgy akarjuk emlegetni, hogy ne tudja házikedvencet szoktunk mondani. Simán gond nélkül megtanulnak bármit.
2013. ápr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám Süti, de hallgat a Kaja-ra,meg az Enni-re is :D:D
2013. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak annyiszor mondták már ismerősök, járókelők, hogy szépség, hogy ha elhangzik ez a szó még ha nem is neki akkor az illetőre néz és csóválja a farkát :) A másik kutyám meg a nyuszi-ra hallgat mert így szoktam becézni, de a saját nevüket is tudják természetesen.
2013. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Több nevet is meg tudnak tanulni,persze foglalkozástól,életkörülményektől és a gazdival való(szoros vagy sem)kapcsolat függvényében.A mi kis pincserünk,aki 16 évet élt velünk,a család összes tagjának tudta a hívónevét(öten voltunk)illetve ételek,helyiségek nevét is tudta(mivel imádott enni de betegsége miatt csak háromféle ételből válogathatott,így azok nevét is elsajátította).Jelenleg kinti kutyáim vannak,ők a saját nevüket tudják,a becenevükre annyira nem figyelnek fel,mivel mikor-mit aggatok rájuk,de!Egyikük,ha rajta van a hoppáré,szereti kelletni magát-persze szigorúan akkor,mikor én is látom és minimum a szemem sarkából figyelem-olyankor elkezd hanyatt fetrengeni a földön,nyitott szájjal és a két mancsával törölgeti az orrát.Na,akkor mindig mondom neki(már bocs)hogy te ribanc,ilyenkor mégjobban tekereg és törölgeti a pofáját,közben pedig néz,hogy mennyire értékelem a produkciót :D
2013. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!