Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A leírás szerint milyen kutya...

A leírás szerint milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés
Nem volt még kutyám, de már régóta szeretnék, csak nem tudom eldönteni, hogy milyen fajtát. Családi házban (nagy udvar), vidéken élek. Biztonságos helye lenne, naponta kedvére mozoghatna, utcára is kitudnám vinni, biztonságos a környék. Naponta csak annyit lenne egyedül, amíg suliban vagyok (nyári szünetben már több időm lenne rá), vagy délután még elugrok barátaimmal kicsit, de ez változó lenne. Viszont nagy valószínűséggel nyáron nyaralásra nem biztos, hogy megtudnám oldani, hogy velünk tudjon jönni, és rábízni se tudom senkire, talán szomszéd bevállalná ezt még nem tudom. Kisgyerek nincs nálunk, max a két húgom (ikrek, 10 évesek). A kutya legyen élettel teli, játékos, gyerekbarát. Ne jellemezze túlzott agresszivitás. Nem szeretnék túl nagyot, de tamponkutyát se. Az mindegy, hogy fajtatiszta vagy sem. Ételre hetente 1-3 ezer ft-ot tudnék rá költeni. Ha szükséges hetente többször is tisztítanám. 15/L
2013. ápr. 6. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom h nézz körül a menhelyen/gyepmesteri telepen először. Tele vannak imádnivaló kutyusokkal, biztos találsz kedvedre valót :)
2013. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Úgy ne tarts kutyát, hogy nyaraláskor nem biztos, hogy rá tudod bízni valakire, csak akkor, ha biztos (azaz vállalod, hogy esetleg nem mész nyaralni). Vagy fizetsz panziót, ha más nem.


Ha nem ragaszkodsz külön fajtához, akkor menj, és nézz körül egy menhelyen.

2013. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 FannaL ***** válasza:
40%

Én beajánlom neked a Golden retrievert és a testvér fajtáját a Labradort. Bár tőlük nem lesz védett a ház.(Nagyon-nagyon ember barátok, sokkal találkoztam már és egyáltalán nem voltak agresszívak, max annyira dörgölőznek hozzád miközben simogatod, hogy fellöknek. :D Nagyon szert mozogni és igénylik a napi sétát, én vele járok futni. Játékos, de tisztítani kell mind 2 fajtát. :)

De igen elsőnek nézz be egy menhelyre, csak utána válassz fajtisztát. :)

2013. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Ja és fontos, ha végül a fajtiszta mellett döntesz és vásárolni szeretnél egyet: Bármilyen csábítónak is hangzik az ajánlat, NE vegyél szaporítótól kutyát. Nem tudom, hogy utánanéztél-e, ha igen, azért leírnám biztos ami biztos. Nem tartják rendesen a kutyákat, ezerszámra gyártják a betegebbnél betegebb instabil és agresszív kölyköket, amiktől aztán olcsón meg akarnak szabadulni. Semmiféle szakmai tudásuk nincs.

Könnyen fel lehet őket ismerni:

Normális áron alul akár már 30.000 forinttól árulnak.

Nincs törzskönyv, se adásvételi szerződés.

Nem fog beengedni a saját "tenyészetébe".

Nem tud felmutatni referenciát, nem érdeklődik a kutyái iránt, amiket már eladott valakinek.

És ne dőlj be ezeknek a jól bevált dumáknak se:

"Még nincs törzskönyve, de a szüleinek van" (meg is mutathatja őket)

"Elfelejtettem elhozni az iratokat, de majd postán elküldöm" (sose fogja elküldeni)

Bármennyire ajánlgatja és bármennyire is meggyőzően adja elő valaki, hogy milyen jól csinálja, amit csinál, sose dőlj be az ilyen hazugságoknak. Azt gondolná az ember, hogy megéri, de aztán az állatorvosnál különböző öröklődő betegségek miatt otthagyhat több százezret. Hidd el, nem éri meg!

Bocsi a hosszú monológért, minden leendő gazdának le szokták írni, ezért gondoltam én is leírom.

2013. ápr. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez az oldal pedig hasznos lehet, ha bizonytalan vagy ezzel kapcsolatban: [link]
2013. ápr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én 3 fajtát tudok ajánlanii Golden retriever, vagy Labrador retriever, vagy valamien vizsla.
2013. ápr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha az a cél, hogy mozgékony legyen, én még tudnám ajánlani: shelti, skót juhász, border collie. Azzal azonban vigyázz, hogy ezek a fajták már-már túl mozgékonyak, de ha nagy kert van, akkor nem lesz gond. Ezek gyerekbarátok is, az agresszivitást meg hírből sem ismerik. Ha ügyes vagy, még akár különböző trükkökre is megtaníthatod, sőt, a barátaidat is áthívhatod, és együtt játszhattok vele. Később kimehettek egy forgalmasabb helyre is, "előadást" tartani. (Én is ezt szoktam, mindig körémgyűlik vagy 50 ember, hogy nézzék, mit csinálok, a kisgyerekek meg egyszerűen rajonganak érte.)
2013. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-) És kölyköt mennyire lenne érdemes venni/örökbe fogadni ?
2013. ápr. 7. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, a kölykökre több időt kell ugyan fordítani, de egyszerűbb megnevelni, korrigálni az esetleges hibáit, mint egy idősebb kutyánál, amibe már belerögzültek esetleg a kevésbé jó szokások. Én amúgy azt mondom, hogy ha elég időt szánsz rá, meg türelmes vagy, szeretettel neveled, akkor egy idősebb kutyából is válhat olyan jó társ, mint egy kölyökből. Kimész a menhelyre, érdeklődsz a kutyákról, a gondozók többet tudnak róluk mondani, és majd eldöntöd :) Arra kérlek hogy ne und meg és tudd hogy a kutya egy életre szól :)
2013. ápr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!