Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lesz törvényileg bünteth...

Mikor lesz törvényileg büntethető a nem törzskönyves kutyák fedeztetése?

Figyelt kérdés

Ugyanis addig sértő és személyeskedő, ha bárki azt írja, hogy szaporító az illető.


(Így sajnos jogosan törölhetik minden olyan választ, amiket pl.tegnap is töröltek)



2013. ápr. 7. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Soha, vagy ha még is, akkor sem foglalkozik senki vele.

Behozták a kötelező chippeltetést is és mi lett a vége? Hogy szélnek eresztették a kutyákat. Falunk lakok, ráadásul a falu végén. Falkával járnak a kóbor kutyák, mióta büntetik a chip hiányát, de ez még a jobbik eset. A rosszabb az mikor elhozzák ide, a falu végére és láncra verik szegénykéket víz és élelem nélkül. Már sokat elengedtünk, de mást nem tudunk tenni értük.

2013. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A legtöbb kóbor, rossz sorsú kutya pont a törzskönyv nélküli fedeztetés eredménye. Akár konkrét szaporítás, akár véletlen becsúszott almokról beszélünk. Nagyon fontos lenne, ha eljutnánk idáig, hogy törvényellenes legyen, ha nem is lehetne teljes mértékig ellenőrizni, biztoson nagy százalékban csökkenne a kidobott kutyák száma. Az emberek inkább törzskönyves kutyát vennének, ha ragaszkodnak egy fajtához, ha nem, vagy nem szeretnének annyit költeni inkább menhelyről hoznának kutyákat.

Elég szomorú, hogy még nem is büntetik, de fórumokon sem tehetünk semmit. Tegnap is találkoztam jópár olyan válasszal, amiben igen hasznos információk voltak, részletesen kifejtve miért nem helyes a szaporítás. Ezt felvilágosításnak nevezném, ami az egész társadalomnak hasznos. De ezt sem tehetjük meg, mert törvényileg nincs kimondva, hogy a szaporítás bűncselekmény.

2013. ápr. 7. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tv-ben nagyobb hangsúlyt fektetnék arra,hogy az olcsó kutya= keverék és beteg kutyával akkor lehet többen mégse vennének..a menhelyi és a tk-s kutyákat kéne előtérbe helyezni az olcsóval..


sajnos sok olyan válasz is van,hogy " x fajtát szerettem volna,de a tenyésztőknél lévő kölykök árát már nem tudtam megfizetni"


meg volt vmi kérdés és ott vki egy Ferrárival remekül példázta a dolgokat..:)


megrázó képeket kéne mutatni a médiában,hogy egy szaporító milyen körülmények között tartja a kutyáit és hogy keverékek nem fajtatiszta kutyák..

csak a média segít,hisz mindenki a médiában szereplő dolgokat hiszi el!!


én is annyi ismimet próbáltam meggyőzni,hogy ne olcsó kutyát vegyenek,de hiába..

szerencséjük,hogy nem betegek a kutyáik így én lettem lecseszve konkrétan,hogy nem is beteg meg tök szép meg nem keverék stb..

2013. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Talán soha! Ha mégis eljutunk idáig szerintem még legalább 10-15év,mire Magyarországon törvényt hoznak a kutyákra.Az első válaszoló szépen le is írta, addíg amíg az embereknek a saját dolgaik a fontosabbak és nem a kutya,nem képesek felfogni, hogy egy állat tartása bizony pénzbe kerül,addíg itt nem lesz rend...Az állatorvosok többsége is csak pártolja az önjelölt szaporítókat "csak egyszer had szüljön" szóval nem hiszem,hogy mostanában fog megszünni..plusz ott a menhely is,szerintem legalább 1millió kutya van a menhelyeken...szóval sok idő kell még mire ebben az országban változások lesznek.

23/L

2013. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!