Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy lassan 5 hónapos...

Van egy lassan 5 hónapos Pekingi Palotakutyám, de miért csinálja ezeket?

Figyelt kérdés

7 hetes kora óta velem és a családommal él. Lehet már tanítani? Tegnap este megpróbáltam az \\\\\\\\\\\\\\\'Ül\\\\\\\\\\\\\\\' parancsot tanítani neki, mára már nagyon ügyesen megy neki, jutalomfalat nélkül is. Ez azt jelenti hogy jól tanul?

Az lenne a probléma, hogy még mindig bepisil, de már egyre ritkábban. Régebben minden nap többször is bewczett, de mostanában már csak ritkán, de ez is elég zavaró tud lenni. Leviszem reggel 6kor, fél8kor, a mamám leviszi 10kor és én leviszem mikor hazaértem fél 1 után, majd 3kor, 5kor és így tovább :) Jól csinálom? Van neki alomdoboza is, tudja hogy oda kellene csinálnia de nem értem miért, csak az első két mancsát teszi bele, a másik kettőt kinn hagyja és odamegy minden, majd befolyik a doboz alá, így nem veszem észre, nagyon büdös szokott lenni :S utána természetesen fertőtlenítem, stb de mégis van hogy ezt csinálja. erről hogyan szoktassam le?

Az utolsó az, hogy amikor valaki kopog, meghallja hogy jön máris elkezd ugatni és rohan az ajtó elé, ez eléggé zavaró. Persze tudom hogy örül de egyből ugat is. Mit csináljak vele?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat és elnézést hogy ilyen hosszú voltam =)


2009. szept. 22. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon hosszú a duma, nem olvastam el, pedig kutyaidomár-pszihológus vagyok. Bocs.
2009. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. -.-
2009. szept. 22. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyát onnantól kell nevelni, hogy hozzátok kerül! Persze nem nehéz dolgokra, hanem hogy visszajöjjön, a nevére, hogy menjen a helyére, hogy nem szabad, hogy utdjon pórázon menni, hogy ne egyen amíg nem engeded.

Ha ilyen gyorsan tanul akkor okos kiskutya. :) Azért remélem, hogy eddig is tanult valamit nem csak el volt kényeztetve. :)

Szerintem teljesen jól viszed le, sok ember nem tenné ezt meg! :) Vannak kutyák (és fajták) akik nehezebben tanulnak szobatisztaságot. Nem lehet hogy kicsi a doboz? Vagy valami miatt nem akar belemenni? Lehet zavarja a pereme? Szerintem csak így értette meg a feladatot. Már ez is nagy szó.

Kérj meg néhány ismerős, amikor jön, hogy ne foglalkozzanak a kutyával, egyszerűen csináljanak úgy mint aki ott sincs! Amikor megnyugszik, akkor lehet üdvözölni. Te pedig dicsérd meg ha jelez, de ha többet akar, akkor szólj rá. Ismertesd meg sok emberrel. Olvasd el Jan Fennel könyvét!

2009. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
5 hónaposan a kutyád egyáltalán nincs megnevelve. Pont ezért utálják az emberek a kis mitugrászokat. A tiéd az a fajta aki egyszer majd rátámad egy nagyobb kutyára és vége lesz, mint a botnak, hogy finoman fogalmazzak. Nem házi patkányról beszélünk, bár méretben hasonló.. A kutyát meg kéne nevelni és neked kellett volna utána járni még mielőtt elhozod, hogy hogyan. kutya.hu kutyapszichológia.hu
2009. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Természetesen azóta nevelem, amint szólok neki hogy (Pamacs) vagy kiejtem a nevét és nem is hívom már rohan hozzám, a helyére megy amikor azt mondom neki és gyönyörűen megy pórázon :) Egyáltalán nem kényeztetem el, tudja hogy hol a helye, rendesen viselkedik de persze még kölyök vannak rossz pillanatai neki is. A doboz nagyobb nála, ami hozzá volt perem direkt levettem róla. Mostanában azért bele is pisil de van amikor félresikerül neki. Mire hazaértem 2x belepisilt már :) Rendben, ezeket még megteszem, köszönöm szépen a válaszod és sokat segítettél :)


2. válaszolónak pedig inkább nem mondok semmit sem mert egyáltalán el se olvasta szerintem a válaszom, nem itt kell leszólni a kisebb kutyákat, nem megy neki a nagyobb kutyáknak. képzeld el van egy Rottweilerünk is, nagyon szépen eljátszanak és szeretik egymást. Máshol próbálkozz.

2009. szept. 22. 14:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha látod hogy bent végzi a dolgát akkor szidd le eréjesen(csak akkor szidd le ha rajtakapod, ne ordibálj vele de szigoruan mond neki hogy NEM!)És ha látod hogy pisilni kakilni készül(a tálcát szimatolja stb) akkor vidd le azonnal és ha lent elvégzi a dolgát akkor simogasd meg és éresztesd vele hogyjót csinált.Már 3 hónapos korában is lehetett volna tanitani.Ha van valami kérdésed a tanitáassal kapcsolatban akkor irj privit.Ugatással csináld azt hogy ha valaki kopog és elkezd ugatni akkor mond neki hogy Csend! és ha elhalgatott akkor jutalom falat és simogatás(De csak is akkor ha elhallgatott)Ezt nem egyből érti meg de egy idővel megérti hogy kap valamit ha csöndben van.De ha ez se akkor ha tudod hogy valaki jön akkor zárd külön egy másik szobába és csak akkor engedd ki ha elhallgatott.Ha van valami kérdésed irj nkem.
2009. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Le szidom ha bent végzi a dolgát, tudja hogy nem szabadni mert utána egyből elbújik és általában olyan helyre csinálja ahol nehezebben látom meg.

Amikor odalenn végzi a dolgát mindig megdicsérem :)

Majd később írok ha lesz valami, köszi ^^ Rendben, megpróbálom, és ha sikerrel járok hálám üldözni fog :D Köszönöm még 1x. :)

2009. szept. 22. 14:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a dobozba végzi a dolgát és látod akkor is dicsérd meg. Nekünk valami hihetetlenül lele kiképzőnk volt, aki úgy tanította, hogy kb rá kell vetődni a kutyára, amikor valami jót csinál, úgy érzi leginkább hogy ügyes volt, és boldog lesz hogy örömet okozhat neked. No és igen, nálunk ez tökéletesen bejött. Ha bepisilt, mindig néztem rá csúnyán és mutattam a pisire, hogy mit csinált. Értette hogy rosszat tett, hisz már bújt is el, aztán amikor kellett neki, és kikéredzkedett, akkor nagy vigyorral dicsértem, hogy milyen okos kutya, ő pedig elégedetten ment a dolgára hatalmas "vigyorral" szintén :)

Ha ugat az ajtóban, akkor ültesd le, és ha elcsendesedik, jutifalat és nagy dicséret. Aztán jöhet be a vendég. Ha neki ront, akkor vidd át egy másik helységbe és mond eréjesen, hogy "ott marad" (persze ehhez tudnia kell a vezényszót)... egy idő után úgy is odasündörög hozzátok :) Érdemes egy rokonnal, vagy barátnővel gyakorolni a folyamatot, csöngetéstől a nappaliban beszélgetésig :) Így ha többször egymás után elismétlitek, és ugyanúgy viselkedik ő is meg te is, akkor talán előbb felfogja a kis buksijával. (Fontos hogy a rokont ne vagy csak távolról ismerje)

2009. szept. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!