Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pincsit vagyis Pekingi Palotak...

Pincsit vagyis Pekingi Palotakutyát milyen eredménnyel lehet idomítani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nehéz esetek az ilyen kistestű kutyák idomítása. A miénk egy imádni való, de mégis irtózatosan buta pincsi kutya akit nem az eszéért szeretünk. :D

Egészen kicsi korában kell elkezdeni a tanítását, nagyon sok türelem kell hozzá, szeretet és a feladatok többszöri ismételgetése. Akkor talán valami berögződik abba a mogyorónyi agyába. :D

2011. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én csak egyet ismerek, az semmivel sem tanul nehezebben, mint egy átlagos kutya. Persze nem a munkakutyáknál megszokott lelkesedést kell tőle elvárni, de ez nem az észbeli képességein múlik.
2011. szept. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azzal is beérném ha néha le lehetne beszélni az ugrálásról. Pl ha a legszebb ruhámban vagyok, vagy lötyögős dolgot viszek. Meg a hajnali ugatással egybekötött viháncolásról. ...és ha nem akarnák egymás kajáját megenni.
2011. szept. 21. 14:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem fajtatiszta Pekingim van.

Az Ül parancsot nehezen tanulta meg (legalább egy hét volt).

Az összes többit 10-15 perc alatt: Marad, Fekszik, Ugat...stb.

Pórázon láb melett jön, póráz nélkül is.

Behívható az utcán, lakásban már nem annyira, de ez az én hibám, mert ha a lakásban hívom be, akkor nem adok neki jutalmat (csak ritkán) és hát ezért. :-)


Szerintem egész könnyen tanítható. Főleg, ha a gazda érti a dolgát. Nem nehéz eset.


Szóval a tanítás és fegyelmezés nem a kutyától vagy a kutya fajtájától függ, hanem a gazdától. Hogy milyenek az alapismeretei, mennyire kitartó, türelmes és következetes.

2011. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

csak kutyaként kellene megtisztelni a kicsit és úgy is viselkedni vele...ez nem 'idomítási' probléma, egy pekingi is kitünő tanulási készséggel rendelkezik csak az embernek kellene felismerni, értelmezni és kielégíteni egy kutya természetes szükségleteit, figyelembe venni ösztöneit!

A kutyának szüksége van minimum egy tisztelhető, lojális és megbízható vezetőre!

2011. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ők nem fajtiszták , de utánanézek a lehetőségeknek.
2011. szept. 21. 15:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Függ attól, hogy a kutyád jelleme milyen és függ attól is, hogy a gazda milyen szaktudással rendelkezik. Mennyire tapasztalt. Maga a pekingi, nem egy észlény, de nem is erre tenyésztették ki. Nem egy munkakutya. :) Makacs kutya nagyon, de nem úgy mint egy terrier nem is tudom, hogy mondani. Olyan, mint egy kis felség nekem most nincs kedvem ezt megcsinálni és most én ezt nem is fogom megcsinálni. Tökéletesen te vagy a falkavezér, tudja a behívást rád néz gondolkodik, de úgy dönt mégsem indul el feléd mert ő megteheti :D Tanítható egyébként, amire te szeretnéd, tökéletesen meglehet tanítani. Türelemmel és szeretettel.

Nekem is pekingim van, elég tapasztalt vagyok kutyanevelés terén, viszonylag szereti a munkát, de azért nála is meglátszódnak néha ezek a hullámvölgyek amikor bemakacskodik. Meg hát iszonyú nehéz tanítani. Mert amikor 200x elmagyarázok valamit neki és helyesen, amit már a legutolsó agynélküli kutya is megértene ő még 201x-re is bambán néz rám akkor falra tudnék mászni. Van mikor már úgy felidegesít hogy inkább nem is tanítok semmit neki csak hetekkel később ha kitomboltam magam :D Viszont amit tud azokat minden nap, folyamatosan gyakoroljuk, hogy edzésben legyen. Nem aktívan, mert erre nekem sincs már időm suli mellett, meg ő sem az, hogy na dolgozzunk akkor 2 órát. Bőven elég neki az a másfél óra futtató is. Hanem bele csempészem a séták alkalmába. Például a futtatóra póráz nélkül megyünk ki és akkor lábmellett követés gyakorlása már megvan útnál ültetés, fektetés, marad gyakorlása. Ilyenek.

De ő is most lesz három éves és öt hónapos kora óta folyamatosan tanítom.

2011. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi akkor még lehet hogy nem vagyok elkésve. Találtam is pár hasznos tanulmányt ezzel kapcsolatban, úgyhogy el is kezdem helyre igazgatni a dolgait.
2011. szept. 22. 09:12
 9/11 A kérdező kommentje:

Már az etetés- és ugrálás-ügy elég jól halad. Még az ok nélküli elszsladgáláson kell egy kicsit dolgoznom.

Persze hogy nem cirkuszi mutatványokat akartam csak, hogy egy kicsit kezelhetőbbé váljon.

2011. szept. 25. 08:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Pekingi Palotapincsim volt nekem is. Igazi egyéniség. Nagyon okos volt és mindent megértett, de szót fogadni csak mérsékelten volt hajlandó. Mondjuk a felugrálás nem volt probléma. Inkább amiatt akasztottunk sokszor bajszot, mert folyton folyvást ugatott ok nélkül csak úgy. Erről sehogyan sem lehetett leszoktatni.
2011. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!