Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor kell féregteleníteni...

Hányszor kell féregteleníteni egy felnőtt kutyust? Ha férges és kap ilyen gyógyszert akkor kikakilja a férgeket is?

Figyelt kérdés
Egyszer kiskorában volt h mozgott valami az ürülékében, a gyógyszer után. És menyire veszélyes, hogy ha férges lesz egy kutya? Picit megijedtem ,mert én úgy tudtam h fél évente kell féregteleníteni a kutyát, de több embertől hallottam h 2-3 havonta. És a mi kutyánk utoljára októberbe kapott tabletát, meg most fog. Szóval ez fél év.

2013. ápr. 9. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Olvass és tanulj!


[link]

2013. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kölyök korában kapta rendesen a féregtelenítést, amikor kapta az oltásokat 2 hetente kapta a féregtelenítést, utána mentünk még egy oltásra fél évesen (azthiszem veszettség) akkor is kapott féregtelenítőt, meg októberben is, amikor 10 honapos volt. Viszont október óta én nem adtam neki. Mert ugy tudtam mh ha eléri az 1 éves kórt akkor elég fél évente, de itt azt irja h negyed évente kell ha lakásban lakik. köszöönm akkor ezentúl negyed évente fog kapni :)
2013. ápr. 9. 10:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kockázatot akkor vállalsz, ha a kutya gyerekek között mozog. Ez értendő akkor is, ha csak elmegy mellettük, hiszen melyik kis gyerek ne akarna megsimogatni egy kutyát. Már kész is baj, gondolom ezt nem kell ecsetelni.
2013. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

3 havonta , ha féreg ürül akkor 2 hetente ismételni amíg tiszta nem lesz ,és onnan 3 havonta

fontos egy időben bolha ellen is kezelni

és rendszeresen felszedni a kakit

2013. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindig felszedem a kakit, még az erdőben is ahol egy db szemetes sincsen. Gyerekkel nagyon ritkán érintkezik, de azért érintkezik. Köszönöm a tanácsokat, még 1 kérdés, melyik a jobb kullancs elleni szer? A spot on os csepegtetős vagy a nagykörv? Rövid szőrű kistesű kutyám van. Mi eddig cseppegtettünk, sosem volt még kullancsa, de a nyakörv az nem jobb??
2013. ápr. 9. 11:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatsz nyakörvet is, mert annak hosszabb a hatása, de abból is a jobbakat ajánlanám: Scalibor, Kiltix, Foresto.
2013. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha tudsz annyit rá szánni akkor, nyakörv és csepp is mehet. (Frontline+kiltix nekem eddig bevállt). Az, hogy nincs a kutya székletében látható féreg az nem azt jelenti, hogy nincs benne semmi. Nagyon sok egysejtű kórokozó van még ezen kívül amit te nem látsz szabad szemmel. A drontal plus az nagyon jó és elég belőle egy tabletta 3 havonta.
2013. ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!