Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki használt már kullancs-b...

Valaki használt már kullancs-bolha írtó nyakörvet? Hatásos?

Figyelt kérdés
Mi eddig csak a frontlinet használtuk, de most kipróbálnám a nyakörvet is. Rövid szőrű kutyám van (francia bulldog). Eddig sosem volt mgé benne kullancs, úgyh biztos h hatásos ez a front line, de azt hallottam h a nyakörv olcsóbb is és tovább tart a hatása. Igaz ez?

#kullancs #bolha #nyakörv #csepp #spot on #bolha irtó nyakörv
2013. ápr. 9. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A macskánál bevált... Tavasszal kap egyet, s az elég a tavaszi kullancsinvázióra, később már nem lesz kullancsos. Idén hiába nem érkezett meg a tavasz, a kullancsok igen, de amint kiszedtük őket és ráraktuk a nyakörvet (ilyen 5-600 forintos kis izé az idei), azonnal és teljesen megszűnt a probléma.

Bolhája sosincs (legalábbis nem tűnt fel, nem szoktam nézegetni), pedig elég mászkálós, kinti macska, mi is csak pótgazdái vagyunk.

2013. ápr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én scalibort használok, 4havonta szoktam cserélni. Még nem találtam a kutyában kullancsot.
2013. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tavaly azt használtuk, bevált. Csak az elején meg kell szokni, hogy mindig rajta van a kutyán, nekem az elsőre fura volt. Lánc nyakörvvel kicsit macerás volt nekem, egymásba akadt a kettő, ezért emiatt textil nyakörvre váltottunk.
2013. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, akkor én is kipróbálom vagy a kiltixet v azt a scaribot, v valami hasonló nevűt. Amugy állat boltban olcsóbb mint patikában??
2013. ápr. 10. 08:14
 5/13 A kérdező kommentje:
bocsi nem patikát akartam írni hanem h a boltban olcsóbb mint az állat orvosnál?
2013. ápr. 10. 08:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

webshopok sokkal olcsóbbak mint a legtöbb bolt.


Scalibort www.petissimo.hu n érdemes venni, ha jól tudom itt a legolcsóbb.

2013. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, még arra figyelj, hogy hány cm-es nyakörvet veszel. Felesleges nagyobbat venni, mint szükséges, mert minél hosszabb annál drágább.
2013. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a Kiltix-el megvagyok elégedve már két éve, félévig van kb. rajtuk a nyakörv és sose volt bennük semmi. Mielőtt nem használtuk volt, hogy egy nap 3 kullancsot is találtam a kutyámban. Sokszor járunk tóra, erdős, nádas helyekre sétálni és semmi nincsen bennük, bolhák ellen is szuper. Nyugodt szivvel merem ajánlani, mert tudom, hogy ahol lakom ezt a környéket mind a bolhák, mind a kullancsok kedvelik... Sajnos..
2013. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem annyi kérdésem lenne a témához: hogyha lakásban tartott kutya, akkor bent nyugodtan levehetem? És elég, hogyha mikor megyünk ki, újra rárakom?
2013. ápr. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb bolha nyakörvnek folyamatosan a kutyán kell lennie. Nem maga a nyakörv az ami távolt tartja a bolhákat/kullancsokat (Jóesetben) hanem a benne lévő cuccok felszívódnak a kutyában és a vérébe kerülve működik.


Legalábbis én így tudom.. különben nem a nyakába kéne tenni, hanem a kutya hasára középre ^^

2013. ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!