Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik berni pásztor az...

Melyik berni pásztor az eredményesebb a kiállításokon, melyik tetszik jobban a bíróknak?

Figyelt kérdés
A könnyebb csontozatú kisebb termetű vagy a nagyobb testű vastagabb csontozatú?
2009. szept. 22. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiknek cimbi a gazdája elsősorban. :) De komolyan, szerintem az erősebb testalkatú.
2009. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a könnyebb csontozatú jön be.Bár én nem berni pásztor biró vagyok.
2009. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Inkább az erős testalkatú szerintem de a középút a legjobb és fontos hogy a kutya ne legyen kövér, nehézkes, csak erőteljes!!!

Miért kérdezed? Van berni pásztorod? Kiállításra szeretnéd vinni?

2009. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

jó kérdés:)

ahogy látom a mackós testű,rövid pofájú kutyákat díjazzák a bírók .

hiszen a tenyésztők is az ilyen tip.kutyákat tenyésztik-szaporítják ésszel,vagy ész nélkül ?????

( egy szösszenet : Crufts-on amely a világ leghíresebb kutyakiállítása , a king charles spánielek mindíg szépen szerepelnek , ellenben bizonyítottan a kutya fajta elkorcsosult,pont a kiállításokon elfogadott szabványok miatt. a fejük olyan kicsi lett,hogy az agyuk alig fér el !!!!valamint pl:az angol buldog természetes módon,sem szaporodni,sem szülni nem képes !!!!

mert a széles fej,és keskeny csípő szabvány előírás,csak éppen a természet evvel nem ért egyet )

tehát ??

a tenyésztők van hogy megmentenek egy fajtát, de az ellenkezője is igazzá vált,és itt nagyon jó nevű tenyésztőkről van szó !!!

" minden tenyésztőnek ,maga felé hajlik a keze "

az én bernim még javában növésben van ,de már 64 cm magas .

viszont a súlyát minimumon tartom ,mert a lábai hosszúak-vékonyak,és nem szeretném diszpláziásnak látni.

a színében is sokkal több a fehér ,mint szabadna, + ívartalanítattam 5 hónaposan .

de az én kutyám ,és szerintem,és sokak szerint szebb mint a kiállítási bernik ( akik között nagyon sok nagyon gyenge idegileg ??? a félősség talán tünet a túlszaporítás - bocsánat :) túltenyésztés miatt ????

2009. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert nekem hatalmas termetűek vannak csupa izom kutyák de azt veszem észre hogy a kiállításon a kisebb könnyebb csontozatúakat részesítik előnyben amik alig érik el az alsó marmagasság határát nekem a felső határ fölött vannak de ez nem hátrány még egy bíró sem mondta de mégis a kisebb könnyebb kutyák nyernek többségében
2009. szept. 22. 20:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Én azt is fontosnak tartom hogy a színezet pontosan olyan legyen mint ahogyan az le van írva a tappancstól kezdve a farok végén lévő fehér szőrig de olyan kutyákat is kihoznak győztesnek akiknek az egész lábuk barna a tappancs végéig és szerintem 58 centi magasak sincsenek ami az alsó határ csak azért mert ismerik a felvezetőt vagy éppen a kutya neve híres
2009. szept. 22. 20:12
 7/11 anonim ***** válasza:

ne a trendet, az aktuális favorizált tipust tenyészd!

Azt tenyészd ami neked tetszik és a standardhoz minél közelebb áll, végülis a saját örömödre csinálod :)

Köztudott, hogy nem mindig az első helyen állók a legjobbak.

Határozd meg mit szeretnél, egészség?, külső?, jellem? ezek terén mit vársz el tőlük? hosszútávon gondolkodj, lehet h ezért még nem dicsőitenek, de lehet h később meghatározó jelentősége lesz a munkádnak.

Szóval ne a bírónak tenyéssz!

2009. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2009. dec. 30. 16:25
 9/11 A kérdező kommentje:
Én egyébként egy egészséges ,standardnak megfelelő szín és felépítésű magabiztos de nem agresszív kutyára megyek nekem ez a favorit
2009. dec. 30. 16:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, csak annyit szeretnék hozzátenni, hogyha a felső határ felett van a kutyáid magassága, akkor az kívül esik a standarden... Így meglepő lenne, ha jó eredményt érnének el, mert akkor tulajdonképp semmibe veszik a standard.

De ezt most nem bunkózásból írtam, csak szerintem ez mérvadó.

Ettől függetlenül én is arra voksolok, hogy ne az aktuális irányzat szerint tenyéssz, hanem az egészségre törekedj!

2009. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!