Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés vagy vmi más? FONTOS...

Tüzelés vagy vmi más? FONTOS többi lent

Figyelt kérdés
A kutyánk tüzel kb 7-8 napja..utolsó tűzelése januárban olt (2hónapja) A gond az , hogy nem tudom normális e vagy nem. Tócsát hagy maga után kisebbet nagyobbat nem cseppeket. Van amikor cseppeket is, utána ma többször volt olyan h kisebb tócsát láttam ilyen fél tenyérnyi vér (nem folyamatosan jön belőle) Állatorvossal beszéltem ma telefonon nem tudott segíteni azt mondta megnézni, megyünk biztosan de estére adott időpontot mert akkor már kevesebben vannak. Mi lehet a baj ? Segítsetek vki találkozott már ilyennel? Egyébként bulldog , tkv-es jó helyről van tenyésztője válaszát is várom.

2013. ápr. 12. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nagyon fura! Remélem nincsen komoly baja a kutyusnak! Szorítok nektek!!!
2013. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Firestorm ***** válasza:

.A méhfal hormontermelő képessége is zavart szenvedhet, ami a petefészek működését érinti hátrányosan.


Ha a gyulladás a méhből tovaterjed a petefészekekre, akkor az abban levő ivarsejtérés és hormontermelés is zavart szenvedhet..Ezen okok miatt alakulhat ki meddőség vagy a vemhesség első szakaszában vetélés.


A meddőség nem jár látványos tünetekkel, a tüzelés elmaradása, rendszertelenné válása, a vérzés lerövidülése netán intenzívvé válása hívhatja fel rá a figyelmet.


Sajnos csak ennyit találtam,ha tudsz már valamit írd meg légy oly kedves.

Remélem semmi komoly és a kutyus hamar meggyógyul.

2013. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Firestorm ***** válasza:
34%

Permalink Beküldte: dr. Farkas Patrícia Éva, 2012, május 11 - 13:23


Kedves Daniella!


Több oka is lehet a vérzésnek, ezért azt javasolnám, hogy ne várjanak hétfőig, hanem ha lehetséges akkor még ma szaladjanak el orvosukhoz.

Valóban létezik olyan, hogy áltüzelés, amit leggyakrabban nagyon fiatal, vagy idős szukáknál tapasztalunk. A fiataloknál hasonló az ok, mint a pubertás lányoknál, vagyis nincs még beállva a megfelelő rendszer a menstruációban, így előfordulhat, hogy rövidebb vagy éppen hosszabb idő telik el a tüzelések között. Ez igazából a legjobb eset, hiszen általában nem igényel beavatkozást a dolog, csak egy kis türelmet.

A vérzés oka lehet méhgyulladás is, ami jellemzően a tüzelés után szokott kialakulni, igaz, hogy inkább idősebb szukák esetében, de itt előfordulhat, hogy pont a fedezés alkalmával jutott be kórokozó a méhbe. Egy méhgyulladás könnyen életveszélyes helyzetet teremthet elő és elsősorban ennek lehetősége miatt javasolnám az állatorvosi felülvizsgálatot.


A fedeztetéses rész nem lényeges,de még ezt találtam az egyik oldalon.

2013. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél/tek :) fiatal kutyus 1 éves volt februárban
2013. ápr. 12. 16:47
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Hova jutott ez az oldal... Minden kérdéshez kiírják hogy tk-es a kutya mert másképp itt mindenki csak fújjolni tud meg szaporítózni és ha nem menhelyes a kutya vagy tk-es akkor csak szidják a gazdit és senki, nem segít vagy ad tanácsot érdemben! a vérzés oka sok minden lehet de a doki ajd megvizsgálja és ő többet tud mondani.
2013. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Firestorm ***** válasza:
72%

Remélem csak az áltüzelése van :)

Drukkolok Nektek!


Utolsó!Teljes mértékben egyetértek veled!

2013. ápr. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
sziasztok voltunk dokinál! Méh gyulladása van ! Ha egy 7-tel később viszem elpusztul. Most már minden rendben lesz kapott 3 szurit, meg tablettát. Köszönöm nektek a segítséget és a gyors válaszokat. Kedves utolsó elötti , igen azért írtam mert nem akartam senkivel veszekedni , meg szaporítozni meg bármi ilyen féle dolgot. Sajnos tényleg eddig fajultak a dolgok
2013. ápr. 12. 19:23
 8/10 Firestorm ***** válasza:

Sajnálom szegénykém!:(

De Hál Istennek ügyesek és okosak voltatok így nem lesz semmi probléma!:)

Mielőbbi gyógyulást!

2013. ápr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, jól van. Örülök nektek! Jobbulást kívánok!!!
2013. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2013. ápr. 12. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!