Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a törzskönyv?

Mire jó a törzskönyv?

Figyelt kérdés
Most ne nézzetek hülyének, de láttam egy csomó kityáskérdést és mindenki izél, hogy "legyen törzskönyve" stb. Sose volt kutyám és egyhamar nem is lesz, csak szeretném tudni. :'P

2013. ápr. 12. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak, aki TUDATOSAN akar kutyát választani, a szülők, felmenők nevei, eredményei ismeretében tudja kiválasztani a leendő kiskutyáját.

Aki "csak úgy" kutyát szeretne egy adott fajtából, annak pedig garancia, hogy valóban az a fajta, annak elvárható minden jellegzetességeivel. Ahol szűréseket írnak elő, az is rajta van a törzskönyvön.

2013. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mátyás97 ***** válasza:
0%
Dicsekedhetsz vele, mehetsz BH vizsgára... stb. Sok értelme nincs.
2013. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:31

Tudod, BH vizsgára bármilyen kutya mehet. Ahhoz nem kell törzskönyv.Ráadásul a legtöbb törzskönyves kutya gazdája nem a papírjaival dicsekszik.

2013. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta kutya személyi igazolványa szerepelnek benne a felmenők, gyakran azok egészségügyi szűrési eredményei is valamint a tenyésztő neve és címe.

Ha nincs szerződés és gond van a kutyával akkor tudsz az eladónál jelentkezni (Ptk állatszavatossági rendelkezési alapján)

Ez az egyetlen okirat amelyik a fajtatisztaságot is igazolja.

2013. ápr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem. Köszönöm szépen, akkor nincs olyan nagy jelentősége xD
2013. ápr. 12. 20:41
 6/10 urkunde ***** válasza:
9%

Mindenki pénzből él, mint mindennel ezzel is csalhatnak.Tisztelet a kivételnek!

Ha egyszer rászánod magad egy kutyára csak keverékben gondolkodj.Egy centivel nem érnek többet a fajtatiszta kutyák,még az sem biztos hogy szebbek.Arról nem is beszélek

a keverékek mind különböznek küllemükben.Egyediek...

2013. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már fizetsz egy adott fajtáért, akkor valószínűleg valóban azt a fajtát szeretnéd, nem annak egy keverékét vagy egy olyan kölyköt, aminél csak később derül ki, hogy köze sincs hozzá. A tk ezt biztosítja. Emellett tudod, hogy kik a kutyáid felmenői. Ez hobbi kutyásnak főleg azért fontos, hogy biztosan tudja, a szülők tenyészszemlések, jó idegrendszerűek, jó ösztönűek, a standardnak megfelelőek és szűrtek az örökletes betegségekre (így gyakorlatilag garantált, hogy az adott kutya sem fog ezen betegségekben szenvedni és nagyon valószínű, hogy nem lesz ideggyenge, ösztönhiányos). És természetesen ezeket a tenyésztő igazolni is tudja hivatalos papírokkal. Míg egy szaporító, aki tk nélküli kutyákat gyárt nem tud bizonyítani semmit, hisz nem tudja igazolni, hogy valóban azok a kölyök szülei, akik. És ellenben a tenyésztőkkel, nyilván a szaporítók nem is iratnak alá szerződést a vevővel, amiben garanciát vállalnak a kutyáért.

Sajnos vannak tk-es szaporítók is, akik bár adnak tk-et a kölyök mellé, de nem azt a (csúnyán hangzik) "minőséget" adják, mint egy valódi tenyésztő. De alapvetően nem nehéz őket szűrni.


Abba pedig nem is érdemes belemenni már, hogy pontosan mit is jelent az, ha szaporítótól veszel tk nélküli kutyát. De lényegében, a kutyaválasztás az első (és az egyik legnagyobb) igazolás arról, hogy ki felelős gazda és ki nem.

2013. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"akkor nincs olyan nagy jelentősége"

Ezt mond azután, hogy végigsétáltál 3-4 menhelyen. Na azok a kutyák azért vannak ott, mert az embereket nem érdekli, ha egy kutya lefial. A törzskönyv tudatos tenyésztést jelent. Azokra a kutyákra tényleg odafigyelnek, egészségileg is, és nem elletik őket agyba-főbe, hogy aztán a menhelyen, vagy az út szélén halálra gázolva végezzék.

Aki felelős gazdi, az megérti.


Nekem is tk-es kutyám van, soha semmi hasznát nem vettem a papírnak, és a kutyám ivartalanítva van. De szép, egészséges, és nyugodt lehetek, hogy nem egy szaporító zsebében van a pénzem.

2013. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 komp ***** válasza:
A törzskönyv valóban biztonság számodra, s bármi fajtabeli eltérést, gyanút észlelnél a kutyád növekedése közben a tk-vel jogosultságod van számonkérni a tenyésztőt.A tk-vet, a kutya elhozatala alkalmával én a helyedben egy "hozzáértő kutyással" ellenőriztetném...! Az én "SAJNÁLATOS" tapasztalatom az, hogy a gazdajelölteket egyre inkább nem érdekli a tk., a lényeg számukra, hogy minél olcsóbb legyen, -("hiszen válság van")-...rosszul vagyok egyébként ettől a h'lye dumától!!Na ekkor legyen bölcs az, aki valóban tisztességes módon szeretne az általa kedvelt fajtiszta kutyájával almot vállalni - tk-vel?!, vagy anélkül????!
2013. ápr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm szépen, de amint írtam egy hamar nem is lesz és nem is szeretnék kutyust. :)
2013. ápr. 14. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!