Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én ne akarok tenyészteni...

Ha én ne akarok tenyészteni csak hobbi kutyát akarok, akkor vehetek törzskönyv nélküli kutyát?

Figyelt kérdés
itt sokan elítélik a szaporítótól vásárlást, de ha én nem akarok tksat ? olyan helyről veszem ahol a szülők tksak de a kölyök nem lesz , onnét vehetek? ( biztos hogy ők a szülők)
2013. ápr. 7. 23:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Miért biztos?Láttad a fedeztetést?

Miért nem váltják ki a törzskönyvet,ami 5500 ft/kutya?

Szülők szűrve vannak fajtára jellemző betegségekre?Ez nem azt jelenti,hogy az orvos rájuk néz és azt mondja,egészségesek.

Inkább ne vegyél tőlük.Ha úgysem ragaszkodsz a törzskönyvhöz,menj a fajtamentőkhöz,és ments meg egy kutyát.

2013. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Miért biztos? mert biztos ! :D ha egyszer irom hogy biztos akkor ne kérdőjelezd meg kérlek :) amúgy a szülők tksak az már olyan mintha a kölyök is az lenne
2013. ápr. 7. 23:39
 3/29 urkunde ***** válasza:
21%

23:28. Azt ki garantálja egy "tenyésztőnél"hogy amit veszel az az ami? Láttad a fedeztetést?Az nem fordul meg a buksidban,hogy szimplán nem érdeki őket a törzskönyv?

Kedves kérdező. Nyugodtan vedd meg, törzskönyvel is vehetsz egy betegséghalmazt!Bár szerintem ezt a kérdést itt mindenki picit túl lihegi.A kiállításokról és az ott született erdményekről annyit,pl voltam tavaly húsvétkor a Miskolcin

volt olyan kutya fajta amiből 2db volt.Elképzelheted mekkora verseny volt,finoman szólva komolytalan.Arról nem

beszélek amikor egy fajtából nevezett 20 kutyából 6 egy kennelből van.Mert az előző alomból nem sikerült a magát tenyésztőnek nevező arcnak eladni a kutyákat.Na ez is szaporítás csak sokan úgy gondolják az ilyeneknek lehet,

ilyenkor jön a közös tulajdonlás meg egyebek.

2013. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

"a szülők tksak az már olyan mintha a kölyök is az lenne

". hát akkor meg? vedd meg oszt kész.

2013. ápr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Aki nem ad neked törzskönyvet az valószínűleg nem azért nem ad mert az pénzbe kerül. Azért nem ad mert egy szaporító.

Biztos meg csak akkor lehetsz benne ha láttad a fedezést.

Gondolom adásvételi sem lesz, garanciáról nem is beszélve.

2013. ápr. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

Egy törzskönyv kiváltása 5500 Ft, és adják mellé a chipet is. Gondolom látod a különbséget egy tk-s, meg egy nem tk-s kutya ára között és azt is látod, hogy a különbség nem 5500 Ft.

A különbség az árban azért van, mert egy tenyésztő gondosan figyel a kölykökre, minőségi táppal eteti a vemhes kutyát, újraimmunizálja a fedeztetés előtt és megfelelő párt választ neki szaktudással, nem csak random összerak két azonos fajtájú kutyát.

De gondolj bele máshonnan - ha minden rendben van és nincs semmi sumákság, akkor miért nem váltja ki a tk-t, amivel kb. dupla áron adhatná a kutyát? 5500 Ft-ot nem ér meg neki?

2013. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Tőlem azt veszel, amit akarsz.
2013. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Az is kérhet törzskönyvet a kicsiknek aki nem váltotta ki a kennel nevet? Ha kérnek törzskönyvet akkor hogyan ellenőrzik azt, hogy valóban annak a két kutyának a kölykei a kicsik amit a gazdák állítanak? Bocsánat az off-ért, de pont ide illik és már régóta meg akarom tudni ezt a dolgot :)
2013. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, sajnos sehogy sem ellenőrzik a törzskönyv valóságalapját. Anno sok "tenyésztő" mondta, hogy majd mondjam, törzskönyvvel kell-e nekem a kölyök, mert majd csak annyi kiskutyát jelent le, akinek a gazdái igénylik a törzskönyvet... Nem is tudom, lehet-e egyáltalán ezt ellenőrizni.


Kérdező: Ha a saját lelkiismereted megnyugtatása végett tetted fel ezt a kérdést, én ebben nem fogok segíteni neked. Azzal, hogy szaporított kutyát vásárolsz, támogatod a további kölykök lehozását, veszélyezteted a fajtát és rontasz a menhelyes kutyák helyzetén. Én megértem, ha valakinek nem kell a törzskönyv (bár itt azért felmerült már törzskönyv utólagos kiváltásával kapcsolatos kérdés, szóval benne van a pakliban, hogy mégiscsak megbánod majd). Azt viszont nem értem, hogy akkor miért nem hozol el menhelyről egy kutyát. A választ persze ismerem: mert én xy fajtát AKAROK. Hát ezen nem tudom, sírjak vagy nevessek. xD


Egy rendes tenyész szukának nem csak kiállítási eredményei vannak (ahol egyébként hiába nincs versenyhelyzet, egy nem kitűnő kutyának akkor se adnak fajtagyőztest, ha ő az egyetlen a mezőnyben). Vannak jellemet, idegrendszert, vézent mérő vizsgák, próbák.

2013. ápr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Eü szűrések megvannak a szülőknek?
2013. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!