Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el egyesek...

Miért ítélik el egyesek azokat, aki nem örökbefogadnak, hanem vásárolnak kutyát?

Figyelt kérdés

A szívem szakad meg, amikor látok egy csomó gazdikereső kutyát és minden tisztelem azoké, akik felkarolják őket. Magam is tartok kapcsolatot egyik fajtamentő egyesülettel. DE!

Az ember önrendelkezési jogát érzelmi zsarolással manipulálni senki nem jogosult!!! Még az állatvédők/mentők sem.

A tenyésztők is kikérhetnék maguknak és persze azok is, akik a kiszámíthatóság, igényesség, kölyökkortól nevelés vagy bármi más miatt tenyésztőtől vásárolják a kutyájukat.

Szerintem ez mindenki maga döntése, felelőssége. Lelkiismeretesen fel lehet hívni a figyelmet a befogadás lehetőségére, jótetti mivoltára, de elítélni azt, aki nem él vele, enyhén szólva túlzás.

Pl: facebook megosztás: "holnap altatják, ha nem fogadja be senki". DE KÖNYÖRGÖM!!! Nem énmiattam altatják, aki nem fogadom be, hanem amiatt a felelőtlen kötschög miatt, aki miatt oda került a kutya. Vagy nem?



2013. ápr. 12. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Senkinek sincs baja azzal, h valaki elmegy egy TENYÉSZTŐHÖZ, mert egy kifejezett kutyafajtát szeret.


Állatmentő vagyok, nap mint nap a kidobott állatok megmentésébe feccölöm az időm és a kevés pénzem, mégis lesz tenyésztőtől kutyám. Igaz, nem Magyarországról.


Ami elítélendő az a szaporítós kutya, ami 30ezer. Mert a kétféle kutya (mentett vagy tenyésztett) mellett az a kaukktojás, ami mindennek és mindenkinek csak árt.

2013. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, kérdező.

Persze sokszor szerintem jogosan vetik fel, amikor a kérdező csak arra vágyik, hogy várja valaki otthon, és alapvetően nincs semmilyen elképzelése csak, hogy aranyos legyen és szerethető, akkor szerintem érdemes neki javasolni, hogy nézzen szét menhelyen.

Nekem van egy kedvenc fajtám, és nem is szeretnék másfajta kutyát, persze mindegyiket szeretem és játszom is velük, megsimogatom őket stb., de nekem nem kell és pont.

Én is sajnálom a menhelyi kutyákat, de az biztos, hogy ha újra lesz kutyám ismét tenyésztőtől fogom venni, alapos válogatás után. Elvégre megközelítőleg 15 évre választok magamnak társat, nem vagyok köteles még annak a terhét is a vállamra venni, hogy esetleg egy gyenge idegrendszerű, beteges kutyák hozok a menhelyről. Jó, tudom ez így is előfordulhat, de az esélye mégiscsak kevesebb!

Szívesen segítek a kutyáknak és a menhelyek fenntartásában is, ahogy tőlem telik, és én is vallom, hogy azok a kutyák is aranyosak és okosak, sőt szépek is lehetnek, de akkor is én fogom eldönteni, honnan és milyen kutyám lesz, senkinek nincs beleszólása.


Szóval az, hogy ezért néha engem hibáztatnak egyesek a menhelyi állapotok miatt mélységesen felháborít! Nem én szaporítottam, nem én dobtam ki a megunt kutyáimat stb. Értem, hogy ha onnan választanék kutyát eggyel kevesebb lenne menhelyen, de az akkor is csak 1, azért akkora hisztit levágni, mintha atombombát készülnék ledobni, szerintem túlzás...

2013. ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az állatvédőknél nem vettem észre,hogy bajuk lenne a kennelből vásárolt kutya tulajokkal,ami ugye szinte mérhetetlen mennyiséget képvisel azon a piacon,ahol a 30 ezres kutyákat vãsárolja minden jorki,sicu,havanéz rajongó gazdi ész nélkül,leszarva azt,hogy kis hazánkban kiket is támogatnak ezzel.
2013. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó: hivatalosan, igazi állatmenhelyek és állatvédők is reklámozzák magukat úgy, hogy "nehogymá kutyát vegyél, mert az milyen csúnya dolog, inkább fogadj örökbe" Jó persze nem ezt mondják, csak egyértelmű, hogy erre gondolnak. Egyetértek a kérdezővel ez szerintem is felháborító. Manipulálás, zsarolás...
2013. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

2-es, ha mindenki csak egyet választana, máris sokkal több hely lenne a menhelyeken.

Én nem ítélem el azokat akik nem szaporítótól vesznek 30 ezerért (vagy még annyiért sem) kutyát. Ugyanis szinte csak szaporított kutya van menhelyen, törzskönyves elvétve!

Lehet nem miattad altatják a kutyát, de mondjuk a kedves "gazdi" egy 100 ezres kutyát már nem fog mondjuk nem etetni, de egy szaporított kutyánál, ami került 20 ezer forintba, már ezt nagy ívben leszarja. Vagy pedig nem szarja le, de nincs pénze sem orvosra, sem kajára...(ezért is vette az olcsóbbat). De ez egy ördögi kör, mert amíg mindig is lesz a szaporított kutyára kereslek, addig ez így lesz. :(

A szerencsétlen mentők pedig minden áron segíteni szeretnének az árva lelken! Én is sajnálom az ilyen kutyákat, nem tudok mit tenni, de nem érzem, hogy ez konkrétan az ÉN hibám lenne. Próbáld meg szerintem Te is valahogy így felfogni.

Egyébként nekem is megvan a kedvenc fajtám, és szerintem mindig ilyen fajta kutyám is lesz, DE! fajtamentőktől! Igaz nem törzskönyves, így egy keverék, ez nem izgat. De legalább így mindenki "jól jár". :)

2013. ápr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon ritkán találkoztam itt (vagy máshol) olyannal, hogy elítélték volna a gondosan kiválasztott tenyésztőtől beszerzett törzskönyvezett fajtatiszta kutyák vételét.

Persze sokszor megemlítik a menhelyi kutyus lehetőségét, de azért nem nagyon szoktak agitálni, hogy már pedig csak akkor vagy ember, ha onnan hozol.

Ha neked fajtatiszta kutya kell és megvan rá a pénzed, lelked rajta. Vedd meg nyugodtan és ne érezd magad kellemetlenül, ha felemlegetik, hogy miért nem menhelyiről hoztál, mert teljesen érthető a te álláspontod is.

Itt mindig a szaporítótól vásároló gazdikat osztják. Hozzáteszem sokszor joggal. Annyi felelőtlen, buta ember van, aki nem a kutyája jólétét nézi, hanem, hogy pénzt csináljon belőle, vagy csak egyszer fialjon, mert a kutya ezt annyira szeretné. Ettől rosszul vagyok :S

Röviden: ne érezd magad elítélve, mert jó helyről származó fajtatiszta kutyát választasz és nem menhelyit.

2013. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ítélik el a törzskönyves kutyákat, hanem a szaporítótól vásároló embereket ítélik el. Én is próbálok a kidobott állatokon segíteni, ideiglenesezek, 2 saját befogadott kutyám van, de egyszer akkor is lesz egy bizonyos fajtájú kutyám, mert beleszerettem abba a fajtába. Mondjuk azt elítélem ha valaki csak azért vesz fajtatiszta kutyát, hogy a szomszédok előtt ne legyen ciki a keverék.
2013. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 linus.lucy válasza:

Néha én is úgy érzem eléggé ki vagyunk szolgáltatva ezeknek a dolgoknak, én is borzasztóan sajnálom őket, de segíteni nem tudok rajtuk, mert nem tudom hová örökbe fogadni őket, anyagilag támogatni sem tudom őket. Most a műanyag alapú csokis papírokat gyűjtjük az árva kutyusoknak ! Ami tök jó mert a környezetünket is védjük, és rajtuk is segítünk ha már máshogy nem tudunk. :)

ha valakit érdekel írjatok nyugodtan e-mailt.

linus.lucy.shroeder@gmail.com

2013. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!