Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyámmal? Babézia...

Mi lehet a kutyámmal? Babézia vagy más ez?

Figyelt kérdés

A kutyámból szerdán pottyant ki egy vérrel teli kullancs, akkor tudtam meg, hogy benne volt. Elég hosszúszőrű, fésülni is szoktam, de mégsem vettem észre neki. Este lázas lett, és a kullancs csípése begyulladt neki. Hívtam a kórházat, ott azt mondta a doki várjak holnapig, ha jól van akkor oké. Étvágya volt, pisi is normális színű, de már kb 1 hete nagyon lapít és nincs jó kedve, többet fekszik.

Másnapra lement a láza semmi baja nem volt, de szóltam a dokinak, aki mondta, hogy csak másnap tudja megnézni. Este a kutyának megint láza lett.

Másnap, azaz a mai nap fogadta a doki adott neki antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt és a biztonság kedvéért Imezolt. Ez délelőtt 10-kor volt. Most este 9 van, de nagy változás nem történt nála. Doki szerint nem egyértelmű, hogy babézia-e, mert kívánja az ételt, hányni csak az Imezoltol hányt, pisije normális viszont azt észrevettem, hogy sokat próbálkozik kakilni, de nem megy neki. Lehet egyszerűen csak szorulása van és azért bágyatag? Mit adjak neki?



2013. ápr. 12. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Másik dokit adjál neki.Akinek elmondod az előzményeket és azt, székelési ingere van a kutyádnak.

Egy vizelet mintával már azonnal ki lehetett volna mutatni, ha babéziás. De egy vérvétellel is.

2013. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Másik orvos.

Babéziának túl enyhék ezek a tünetek, de lehet Lyme-kóros is (arra jó az antibiotikum, de hosszabb időn át kell), és lehet akár más, a kullancs csípéstől független betegsége is.

2013. ápr. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már jobban van egy kicsit. Fürgébb, ma már rosszalkodott is . Reménykedem a legjobbakban. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. ápr. 15. 02:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!