Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal ha nem...

Mit tegyek a kutyámmal ha nem tudom finanszírozni?

Figyelt kérdés

Olvasd el ami előtt elkezdenél "leosztani"!


Lényeg annyi, hogy van egy 4 éves dobermanom! Fajtatszita TKes tenyésztőtől vásárol kutyáról van szó. Kutya oviba, kutya suliba jártam vele kölyök kora óta valamint a tükör alapszintet is megcsináltuk aztán még őrző védő tanfolyamra is jártunk majdnem fél évig! Próbáltam mindig mindenből a legjobbat adni neki Happy Dog tápot és Hillst evett általában valamint nyers húst (csirkemellett, marhalábszárat, és csirke májat, zúzát, szivet) Plusz kapott Lupo San zöld kagyló kivonatot! Sajnos egyedül élek szüleim nincsenek, rokonokkal nem tartjuk a kapcsolatot és körülbelül csak a kutyám van nekem akiért élek, halok és megteszek mindent! Úgymond eddig "jólment" a sorom de mostanában sajnos anyagilag nagyon megvagyok szorulva.


Itt jön a probléma!

A kutyám elkezdett nagyon sántítani első és hátsó lábára is, az orvoshoz elvittem ő azt mondta h szerinte diszplázia de nem meri ezt mondani amíg nincs megszűrve a kutya. Akármit csinálok megzavarodok nem tudom kifizetni a 34ezres dp szűrés árát ami térd könyök és csipőre van, valamint ha tényleg dp-s akkor a műtétet meg pláne h nem fogom tudni jelenleg kifizetni! Attól félek h ráadásul egy hamar nem is lesz ennyi pénzem! Most "magam alá vagyok fordulva teljesen" hogy mi lesz a kutyámmal! Eddig tényleg mindenből a legjobbat adtam neki, hogy nehogy legyen baja még biztosítás is van rajta de a biztosítás nem terjed ki idáig :S:S Mit tegyek?


2013. ápr. 2. 20:57
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Végül is a kérdésem az lenne, hogy lehet a kutyának komoly baja ha kapja tovább a zöld kagylót de nem lesz megszűrve vagy megműtve? és attól félek h 2013ba nem is lesz úgy pénzem :S
2013. ápr. 2. 21:01
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes hogy mind a két lábára sántít, nállunk is volt dp de csak a melső lábára sántított. Ráadásúl nekünk azt mondta a doki hogy a könyök dp kölyökorban jelentkezik. Látod esetleg rajta hogy merev a mozgása ha feláll? A dpsek mindig mereven mozogak hosszabb fekvés után, és a futás közbeni mozgás is megváltozik, nem csak sántít de merevek a lábak. Mivel azt írtad tks szerintem jelezd a tenyésztőnek is a bajt, gondolom írtatok szerződést.
2013. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 sippara ***** válasza:
100%
Érdemes lenne olyan dokit keresni, aki vállalja a szűrést (és ha kell, a műtétet is) részletfizetéssel. Ha budapesti vagy, tudok is ilyen dokit ajánlani.
2013. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 sippara ***** válasza:
100%
Plusz ahogy az első is írta, érdemes felkeresni a tenyésztőt még most, hogy tudjon szólni az alomtársaknak (illetve ha már biztosan DP pozi a kutya, és a szerződés kitér erre, lehet, hogy állja a költségek egy részét is).
2013. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
3%

Sajnálom ami veled történt..:/

Ezért nem kell tk-s kutyát venni!!!!:) Mert a baj ott jön elő csak igazán.

Mivel nincs pénzed, a kutya beteg és senki nem fog elvállalni egy beteg kutyát, ezért marad az altatás..!

Tudom, hogy fáj de a kutyának ez lesz a legjobb és neked is, ne hagyd hogy szenvedjen! Ami pedig plusz fájdalom neked, hogy még sok pénzedbe is került ez az egész...

2013. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 sippara ***** válasza:
92%
Utolsó, veled meg az a baj, hogy hülye vagy, mint a segg, apádék mégse altattak le (gondolom).
2013. ápr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
5-ös, talán még ne temesed a kutyát. Sok más is lehet a gond nem csak dp. Nekem nem törzskönyves kutyám volt dps, akkor most hogy van ez szerinted?
2013. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Debreceni vagyok és szerintem itt nincs olyan orvos ahol van részletfizetési lehetőség:S


Amúgy a szerződésbe nincs benne, hogy dp esetén fizetne. Ismerem valamint jóba vagyunk a kutyám tesójával itt laknak nem messze tőlünk (H. Szoboszlón) vele szoktunk néha bandázni meg ő is járt velünk ÖV tanfolyamra. De náluk nincs semmi probléma :/

2013. ápr. 2. 21:42
 9/23 anonim ***** válasza:
ha műteni kell, annak egy részét a biztositó megtériti. De egy röntgen igazolás nélkül kb. 20 e ft. Milyenek a tartási körülmények?? Előfordulhat, hogy megfázott a kutya, és ráment az izületeire, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.
2013. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%
Ha törzskönyves kellett szerződést kötni,ami pont az ilyen esetekre ad garanciát.Próbálj olyan rendelőt keresni,ahol lehet részletre fizetni.Vagy fajtamentők.Esetleg tudnak segíteni kedvezményesebb árakban.
2013. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!