Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhász ( groenendael)...

Belga juhász ( groenendael) szuka és németjuhász kan?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka belga juhászom,elfogad falkavezérnek ,jól nevelt,trükköket tud,kutyasulit hetente látogatjuk,más kutyákkal jól kijön.Vettünk hozzá egy kan németjuhászt(7 hetes)a kicsin már most látszik hogy erős,domináns személyiség(főleg játéknál,a testbeszédéből látszik).Már megtanult ülni,feküdni,hallgat a nevére.Mind a két kutyával én foglalkozom,én tanítom őket és eddig én vittem a groenendaelt is sétálni és kutyasuliba:)De napközben mikor suliban vagyok,anyukám eteti a kicsit és ezért mindig őt követi ha kint vagyunk az udvaron.Azt olvastam, a németjuhász csak egy személyhez kötődik igazán a családban.Ha továbbra is én tanítom és játszok vele,valamint majd idővel kutyasuliba is viszem,akkor hozzám fog jobban kötődni,vagy ahhoz akit ő kiválasztott?(anyukám)

A másik kérdésem pedig az lenne,hogy ha dominánsabb lesz mint a szuka,és ő lesz kettőjük közül a falkavezér,attól még engem ugyanúgy el fog fogadni?

Egyébként nem pároztatásra és tenyésztésre vettük a németjuhászt,már megvan az ivartalanítás időpontja:) és sajnálom,hogy hosszúra sikerült:)



2013. ápr. 13. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A kutya azt fogadja el elsődleges vezetőnek, akit a legalkalmasabbnak tart a "falka" irányítására, aki a legdominánsabb, legyen ez ember vagy fajtárs.


Kölyökkorban a falkaösztönök még nem annyira fejlettek, nem úgy működnek, mint felnőttként. Ilyenkor még a kölyök ahhoz húz, aki a legtöbbet van vele, aki enni ad neki, aki a legtöbbet játszik, még nem keresi a vezetőt.

A kutyák pillanatok alatt is képesek új főnököt választani a falkában, ha megváltoznak a viszonyok. Ez egy falkaállatnál nagyon fontos, hisz mindig a legjobbnak, legdominánsabbnak kell lennie a vezetőnek, hogy a falka biztonságban legyen. Ez a német juhászoknál sincs másképp.


A kutyák majd lerendezik egymás között azt, hogy ki hol álljon a sorrendben. Persze te is beleszólhatsz ebbe, de mivel különböző neműek, így valószínűleg nem lesznek komolyabb összetűzések közöttük, nem kell sokat közbeavatkoznod.

2013. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ:)
2013. ápr. 14. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!