Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bántják azokat a kutyáso...

Miért bántják azokat a kutyásokat, akik nem tudnak mindent megadni a kutyáiknak és a legjobbat nyújtani nekik, mert nincs pénz?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert egy kutya elél 15 évig. Ez nagyon sok idő, lehet, hogy mikor megvásárolta a gazdi még dúsgazdag volt a család, aztán az évek alatt jött valami (árvíz, munkahelyről kirúgás, válás bármi) ami miatt a gazdi szegény lett. Sokszor olvasom, hogy "akinek nincs pénze a kutyára, az ne tartson kutyát" és "szégyellje magát, milyen felelőtlen" Mintha 15-20 év ennyire rövid idő lenne...
2013. ápr. 14. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Mert van egy minimum. Nem kötelező prémium táppal etetni, elvan a házi koszton is, meg elég neki a legalapabb orvosi ellátást is biztosítani (oltás, féregtelenítés). Viszont félre is kell tenni, mert ha baj van, akkor csak úgy repkednek a 10 ezresek. Van olyan doki, aki dolgozik részlet fizetésért, de a két szép szemedért nem fog műteni, ha azt kell.

Én viszont nem tudnám elviselni, hogy az a szegény pára miattam szenved, esetleg elpusztuljon.

Nem hiába létezik a felelős állat tartás fogalma, amibe az is beletartozik, hogy előrelátóan gondoskodom arról, hogy megfelelő anyagi erőforrásom legyen baj esetén.

2013. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Több fejlettebb országban, mint Svájcban, Belgiumban komolyan figyelik az emberek keresetét. Ha hosszabb ideig nincs elegendő keresete, nem engedélyezik a további állattartást. És szerintem ez lenne a normális mindenhol. Persze bármikor történhet szerencsétlenség, de ne az állat vagy éppen a gyerek szenvedjen miatta.
2013. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk is az volt,hogy amikor megvettük a 2 kutyánkat nagyon jól éltünk,prémium táp meg minden,de 3 éve anyum elvesztette az állását és apum fizetése meg szinte megy a hitelre..

ettől függetlenül a kutyáink minden nap kapnak enni (bár nem prémium tápot,hanem olcsóbbat),oltást és féreghajtást is biztosítjuk nekik..volt,hogy elkellett vinni orvoshoz az egyiket 20 ezres lábműtét,de a dokinkkal megbeszéltük a részlet fizetést ,hogy 10-et itt hagyunk,10 ezret a következő hónapban..oltási könyvet ott kellett hagyni a kutyánknak,biztos ami biztos alapon..de nem volt gond..


lehet már nem a drága tápon élnek,de nagyon boldogok egészségesek,rendszeresen sétálunk velük :)

és ha kell akkor nem szégyenlünk kölcsön kérni pénzt család barátoktól nagy szülőktől!


viszont egyszer én is tettem fel egy kérdést és engem le hurrogtak,hogy ha nincs pénzem ne tartsak kutyát..hát 10 éve senki se tudta,hogy most ilyen rosszul fogunk állni!

ettől függetlenül a kutyáinknak mindene meg van,a minőségi tápon kivűl!

2013. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Quadral ***** válasza:
80%

Nem tudom miről beszélsz. A minap sorolta fel valaki, hogy milyen házi kosztot tudna adni az állatainak, hogy minél olcsóbban jöjjön ki. Egyetlen negatív kritikát nem kapott. Sőt! Inkább javasoltuk neki, hogy egy kettőt mi nem igazán adnánk neki, és helyette mondjuk ha teheti több zöldséget adjon nekik!

Viszont ha valaki már a chipre nem tudott havonta 200 Ft-ot félrerakni augusztus óta, valamint a kötelező oltásokra nem tud félre rakni egy év alatt az igenis szégyellje magát! Jó pórázra és nyakörvre csak egyszer kell beruházni.

Mi sem vagyunk dúsgazdagok, viszont ivartalanítottuk a 40 kilós kanunkat 25 ezerért, és kértünk a dokitól részletfizetési lehetőséget! Kutyaágyat varrtunk neki, így nem 15 ezerért jött ki az ágy, hanem 4000 Ft-ból.

Mást kb nem tudok felhozni, mert mindenféle kutyaruha, és a sok játék szükségtelen a kutyatartáshoz.

2013. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Én azt nem tudom megérteni, hogy amikor valakinek alapból a mindennapi megélhetésre nincs elegendő anyagi háttere, mégis vesz egy kutyát expressről, mert "kutya kell a házhoz". Manapság sajnos egyik napról a másikra elveszítheti valaki a munkáját, ha ennek ellenére is tud megfelelően foglalkozni a kutyájával nyilván a lehetőségeihez mérten, nekem azzal nincs bajom.
2013. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2es ezt fejtsd már ki részletesebben mert annyira abszurd ami leírtál, személyes tapasztalat, vagy csak most találtad ki?

És ha egy gyerek nevén van a kutya akkor mi van?

Mindenki mellett áll egy rendőr hogy van-e fizetésed és ha nincs elveszik az állatot? És ha közbe nyert a lottón és azért nem dolgozik, vagy csak megteheti mert mondjuk háztartásbeli?

Hülyeséget ne írogassunk már...


Ám hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem ez inkább arra vonatkozik hogy már ilyen helyzetben lévők ne hozzanak új kutyát a házhoz.

Ha meg utólag változott az életszínvonal gondolom értelmes ember nem dobná ki a kutyáját, mert annyi mindig akad azért hogy a kutya egyen valamit, ha meg valami baja, valahonnan akkor is kerítenének pénzt.

A menhelyre beadás sem játszik, mert ott aztán a kutya messze nem olyan színvonalon élhetne tovább mint amilyen a szegény gazdájánál lehetett, de ez úgyis tárgytalan, ki az aki lemondana a kutyájáról csak azért mert nem telik drágább kajákra?

Hidd nem is értem hogyan de nagyon sok kutya vidéken elél 10 évig kenyéren és vízen (sajnos).

2013. ápr. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!