Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felelőtlenség lenne most...

Felelőtlenség lenne most kutyát venni?

Figyelt kérdés
18 éves leszek idén,de csak jövőre érettségizek szval addig biztos,hogy itthon maradok,de utána valószínűleg munkát kell keresnem mert nincs elég pénzünk egyetemre. Régen gazdagok voltunk ezért most van egy nagy házunk,itt gond nélkül lehet tartani akármilyen kutyát,de ha elköltözök nem valószínű,hogy egy panelnál nagyobb házra lesz lehetőségem és a pénzel is gondok lesznek. Mindezek ellenére megörülök a kutyákért,mindet kutyás műsort megnézek,tényleg nagyon jártas vagyok mindenben,csupán a háttér feszélyez. Szüleim azt mondták,hogy ha rendesen tudom etetni akkor lehet.(Saját pénzből etetném,zsebpénzből és abból amit tipp-mix-en szerzek és az egyéb szülinapi meg nagyszülői pénzekből) A lényeg,hogy most amíg anyámékkal élek havi 10e tudnék a kutyára költeni,sajnos...így is mindenem az a kutya lesz! Mindez mellet én egy amstaffot szeretnék magamnak,egy szukát. Szerintetek képes lennék megadni mindent neki ilyen háttérrel ?

2013. márc. 23. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az etetésére biztosan elég lenne ez a pénz! Kérdés az, hogy ha dokihoz kéne vinni, abba besegítenének-e a szüleid?

Ill. ha kutyás tapasztalat nélkül amstaffot szeretnél, nagy a valószínűsége, h esetleg szükség lesz kutyasulira is, ami szintén nem olcsó mulatság!

Egy amstaff lemozgatásához napi 2-3 óra szükséges + agyilag is le kell fárasztani. Akkor vállald be, ha ezt akár 10-15 éven át tudod neki biztosítani!

A kutyus árára is tegyél félre, tenyésztőnél kb. 70-80eFt-tól indul hobbi célra, nem érdemes rajta spórolni!

Ill. azt is mérlegeld, vagy-e elég határozott, következetes, mert nagyon könnyen a fejedre nőhet!

2013. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár hónapban a havi 10 ezer kevés lesz (oltások, chip, mindenféle felszerelés, kutyaovi,...), de ha ebbe esetleg be tud segíteni neked valaki (akár kölcsönbe), akkor havi 10ezerből kijössz majd, bár nem tudom, mennyit eszik egy amstaff... Nekem egy kisebb kutyám van, és jóval kevesebb pénzből gazdálkodok, de így is mindig addig sakkozok, amíg a legjobbat nem biztosítom neki. Szóval ha tényleg szeretnéd, és foglalkozol vele meg minden, a kis lakás, és a kevés pénz sem jelenthet akadályt, főleg ha tényleg dolgozni fogsz!
2013. márc. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a kutya megvételére már spórolok egy ideje,de mégy csak 35k van szval még 2x kéne. Régen volt egy német juhászom,nagyon szerettem,de őt még nem tanítottam mert kicsi voltam,vele csak játszottam és sétáltattam. Mint testileg mind lelkileg képes lennék egy ilyen karakteres kutyát kezelni,céltudatos és határozott vagyok,pont mint egy amstaff. A sétákkal nincs baj,én is imádok elszakadni a társadalomtól és az erdőben lógni,futni...
2013. márc. 23. 12:51
 4/9 A kérdező kommentje:
Dolgozni fogok! Kell a pénz,mert nincs a terveimben,hogy diploma nélkül halok meg.Lépésről lépésre..folyamatos halasztásokkal de közgazdás leszek!
2013. márc. 23. 12:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amstaffom van, szuka 15 hónapos. Nekünk 20kg táp elég nagyjából 2 hónapig. Én royallal etetek, 8400Ft a zoofasten a 18kg. Ami drága az az oltások, és a felszerelések először. Enyém ivartalanítva van, így kevesebb kaját kell adnunk neki. Ha úgy érzed képes leszel eltartani, és esetlegesen egy hirtelen jött betegség során valaki tudna anyagilag támogatni a kezelésében, akkor vágj bele. Én is azt hittem, hogy tudok majd bánni vele, pont olyannak tartom magam mint te. Viszont rá kellett jönnöm, hogy muszáj szakértő segítségét kérnem, így el kellett menne kiképzőhöz, mert egy normális séta is problémát okozott.
2013. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem hozol kutyust a menheLyről? Akkor kapásból több pénzt tudsz ráfordítani, és az ivartalanítva meg oltva is van.
2013. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen anyagi körülményekkel kisebb kutyát választanék. Egy felelős állattartónak sajnos bele kell kalkulálnia azt, hogy mivan, ha nem lesz egészséges a kutyája, avagy ha az is, bármikor megbetegedhet, bekaphat egy kullancsot, megehet valami vackot, amit nem kéne, lehet bármi baja. Sajnos ma az állatorvosi költségek elég brutál áron mozognak és ha a kajájára is éppen csak futná, akkor ez nagyon földhöz tudja vágni a családi költségvetést. Ezt sokan nem gondolják végig előre és itt is számos olyan kérdést lehetett már olvasni, hogy mit csináljon az illető, hogyha a kutyája beteg, de nincs pénze orvosra!? Ne járj így, ha szeretni fogod a kutyádat, márpedig gondolom szeretni fogod, akkor nem lesz annál borzalmasabb érzés, amikor beteg, látod rajta hogy szenved és te nem tudsz azonnal segíteni neki!


A kaján felül nem beszéltünk még egy spot on áráról, ami kb 3 ezer forint havonta.


Amikor hozzád kerül kell venned neki két tálat, nyakörvet, pórázat, alsó hangon egy 5 ezres, és akkor még jól is jártál. Kell valami játék amit agyon rághat, kellenek a kötelező oltások.


Egyébként nem értek ehhez a fajtához, de egy mondjuk 25-30 kilós kutyának átlagosan mondjuk 250 g táp kell naponta, akkor könnyen kitudod számolni, hogy egy 15 kilós táp meddig elég. Nyilván nem mindegy, hogy tescos 900 forintos szeméttel eteted, vagy minőségi táppal, ha az árat vesszük figyelembe én azért egy jó középmezőnyt javaslok legalább!


Mindent összevetve, ahogy fentebb említettem én most még így nem vállalnék be egy ekkora kutyát, maximum egy kisebbet, akinek a járulékos költségei alacsonyabbak lesznek (kevesebbet eszik, kisebb/kevesebb bolha és kullancsírtó kell rá stb), ezáltal ha esetleg megbetegszik, arra az esetre tudsz egy kicsit spórolni.

2013. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pál123 ***** válasza:
Hello szerintem nem rosz valasztas az amstaff nekem is az van hat 10 ezer böl ki fogsz jonni az enyem 2 db 15 kg zsak kutyakajat eszik ha az olcsob kutya kajat veszed akor ki fogsz jonni belöle de az elsö honapokban lesz ki adasod az oltas feregtelenites meg a csipeltetes a kutya suli az nem ojan fontos ha meg tudod te is nevelni am kertes haznal nagyon jol el lesz kint de panelba nem hiszem csak ha sokat tudsz madj vele mozogni de altalanosan nagyon jo kutya az amstaff :D
2013. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én a helyedben menhelyről hoznék egy kutyust, azzal spórolsz egy csomót.
2013. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!