Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szamojéd tapasztalatok?...

Szamojéd tapasztalatok? Megfelelő lenne neki ez a tartásmód?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy szamojéd kutyust már régóta, sokat olvastam róla, de kíváncsi lennék, nektek mik a tapasztalataitok ezzel a fajtával.

A másik, hogy szerintetek megfelelő lenne-e neki a következő életforma? A legjobbat szeretném neki. Van egy óriási udvarunk. Többnyire kint lenne, a párom sajnos nem szereti, ha a kutya a házban van, de azért néha-néha bejöhetne, főleg ha nagyon nagy a meleg vagy épp túl hideg van. Egyébként van kint is egy fedett, nyáron árnyékos, télen meleg neki szánt hely. Kint nem lenne egyedül, mert van már egy 3 éves németjuhász szuka kutyánk (a szamojéd is szuka lesz). Reggel csak max egy nagyon rövid sétára tudnám elvinni, de nem mindig, sajnos akkor egyáltalán nincs időm és nagy a kapkodás, szerintem többnyire ezek a séták el is maradnának, de viszont minden délután egy nagy kiadós sétára elmennénk, illetve futhatna a közeli erdőkbe, parkokba. Néhányszor kutyasuliba is ellátogatunk majd. Este egy rövidebb sétára van csak időm. Hétvégén pedig sokszor mennénk nagyobb túrákra, kirándulásokra. Minden nap amikor van időm, tanítanám egy kicsit, szeretnék vele trükköket elsajátítani. Összességében napi kb. 6 órát tudnék vele foglalkozni. Kutyakozmetikushoz nem sűrűn szeretnénk járni, csak ha valami oknál fogva nagyon muszáj lenne. A szőrét itthon én kifésülöm. Nagyjából ennyi lenne. Szerintetek jól érezné magát így?


2013. ápr. 15. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van így.
2013. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

napi 6 órát egy kinti kutyával úgy, hogy reggel rá sem érsz? szerintem picit túlzol..

de amúgy jó lesz neki valószínűleg.

2013. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

napi 6 óra az jó sok, főleg h kinti kutya, lakás kutyákat sem visznek ennyit sétálni, de ha megtudod oldalni, akkor a te kutyid lesz a legboldogabb :) a reggeli sétát szerintem el lehet hagyni, mivel h kertben van, nem kell elvinni egészség ügyi körre :)

a kozmetikust meg nyugodtan kihagyhatod :)

2013. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra mindenkeppen figyelj oda, hogy nyaron legyen neki eleg huvos arnyekos helye, a melegben szuksege lesz rajuk.
2013. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor örülök :) Nem túlzok, a napi 5-6 óra simán megvan, mert kora délután már otthon vagyok és késő estig ráérek. Imádom a kutyákat, a szabadidőm általában rájuk szánom, na meg persze a páromra, aki egyébként nagy túrázó, ezért is mennénk hétvégenként kirándulni a kutyákkal :)
2013. ápr. 16. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!