Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell ilyenkor csinálni,...

Mit kell ilyenkor csinálni, hogyan kellett volna viselkedni, amikor a kiskutyusnak becsípődött a lába?

Figyelt kérdés

Véletlen "rázártam" a lábára az ajtót, annak az eszementnek. Rájöttem, hogy fogalmam sincs hogyan kell lereagálni egy ilyen helyzetet! A kutya meg egyből elkezdett sírni, fülsüketítő hangon, a mancsét pedig nem tette le a földre... és mivel majdnem két percen keresztül bőgött (nem viccelek) és nem tette le a lábát, ezért megijedtem, azt hittem nagyobb baja esett... Egyszerűen nem akarta abbahagyni a sírást... Kb mint aki mindjárt szörnyethal. 5 perc múlva már vígan futkározott. -_-

Én hívtam magamhoz, de nem nagyon akartam jönni, aztán mikor odamentem, akkor azon kaptam magam, hogy vigasztalni próbálom... De valahol hallottam, hogy nem szabad babusgatni, ezért gyorsan abba hagytam, és csak próbáltam kitapogatni, hogy tényleg lett-e valami a lábával.


2013. ápr. 16. 19:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én babusgatnám, de bruttó 10 másodpercig, közben megnézném a lábát, hogy tényleg van-e baja, aztán elég a nyifiből, a továbbiakra nem reagálnék.
2013. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sippara ***** válasza:
Ilyenkor "faarccal" leguggolsz a kutya mellé, óvatosan áttapogatod az adott végtagot, és ha semmi baja, megpróbálod elvonni a figyelmét valamilyen feltűnő/hangos játékkal (csipogós játékok meg szoktak felelni a célnak), ha törést/elmozdulást/bármi más sérülést tapasztalsz, hívod a dokit (amíg odaértek, lehet bizonyos kereteken belül nyugtatni a kutyát, de legtöbbjüket jobban csitítja egy gyengéden hátra helyezett kéz és a gazdi nyugodt jelenléte (esetleg - szintén nyugodt!!!) hangja, mint a konkrét babusgatás). Ha már futkározik, az jó, valószínűleg nagyobb volt a füstje, mint a lángja :) Alapjáraton kölyköknél úgy van ez, mint a gyerekeknél: ha nem feltűnően nagy a gond (vérzik, láthatóan törött, bármi) amíg ő maga nem kezd el sírni, inkább ne reagálj semmit, "várd ki a végét".
2013. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!