Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért liheg a kutya?

Miért liheg a kutya?

Figyelt kérdés

A napokban állandóan liheg a tacskó-foxi keverék 1 éves kan kiskutyánk. Nem merek vele annyit futkosni hátha el van fáradva, de ahogy látom energiája van.

Elkezdett legelni is, mint egy birka. Mit tegyek


2013. ápr. 16. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Minden kutya liheg, így hűtik magukat!
2013. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Ők így izzadnak.
2013. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van, ők ilyen módon adják le a hőt! Az utóbbi napokban a mi kutyáink is nagyon sokat lihegnek, gondolom a hirtelen jött meleg miatt. A "legeléssel" pedig vitamint gyűjt!
2013. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ohh.Akkor nem csak az én kutyám legel :D
2013. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ég a gyomra, vagy esetleg ki akar valamit hánytatni.
2013. ápr. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutya nem izzad, mint mi emberek. Ő elsősorban a nyelvén keresztül képes hűteni magát, ezért is fontos, hogy melegebb időben az ebeknek legyen elég vizük, árnyékos helyük. Forró nyári napokon célszerű naponta néhányszor egy kicsit bevizezni a kutyád füle környékét, hasát, így egy kicsit segíthetsz, hogy ne legyen annyira melege. Tehát a kutyáknál a lihegés teljesen természetes és egészséges dolog.

A legelést is nyugodtan hagyd. Bár a pontos okát nem tudjuk, miért eszik a füvet, hiszen mindenhol mást írnak, de a lényeg, hogy ez is természetes. Vitamingyűjtés, gyomorégés, ki tudja? :)

2013. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Füvet meg azért eszik mert ég a gyomra. Első voltam.
2013. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. A kutyaoltáson láttam, hogy a többi kutya is legalább annyira liheg mint ő., úgyhogy megnyugodtam.
2013. ápr. 22. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!