Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etethető egy 2 napos...

Mivel etethető egy 2 napos kutyus? Meg tudjuk menteni?

Figyelt kérdés
Labradorunknak ez volt a második ellése, tehát már "tapasztalt" anya, most mégis azt vesszük észre, hogy "meg akar szabadulni" az egyik kölykétől (elhozta az alomból, mindig arrébb löki, nem engedi szopni stb.). Mit tudunk tenni, hogy életben maradjon???
2009. szept. 24. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajna túl sok infót erről nem tudok, de úgy tudom lehet tápszereket kapni. Mindenképpen hívjatok fel egy állatorvost (MOST!), és azonnal kérjetek segítséget, nehogy elpusztuljon szegény!
2009. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetes szelektáció...

Ez van sajna. Lehet hogy beteg a kölyök,és ezt a szuka megérzi.

Egyébként próbáljátok meg tejporral. Van kimondottan kölyökkutyáknak való tejpor. De persze közel nem biztos,hogy attól megmarad szegényke.

Sok sikert.

2009. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de lehet, hogy az anyakutya jobban tudja, hogy mit csinál... Valószínűleg beteg a kiskutya. Meg kéna néznetni állatorvossal. Lehet, hogy azt fogja javasolni, hogy altattassátok el a picit. Nem hiszem, hogy ok nélkül túrná ki az anyakutya... Nem kell a természete minden áron beavatkozni. Van úgy, hogy nem mindegyik kicsi életképes. :(
2009. szept. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi jó pár éve két kis németjuhász kölyköt mentettünk meg. Az anyja összes elléséből egy kutya sem maradt ,eg, valamiért nem gondozta őket, talán azért, mert génhibásak voltak és 6-7 ujjal születtek.

A lényeg az, hogy hazahoztuk őket, pár naposak voltak ők is. 2 óránként etettük őket cumisüvegből, este is fel kellett hozzájuk kelni, majd szopizás után mindig meg kellett masszírozni a pocijukat az emésztés miatt. Böfögtek párat és aludtak tovább:)

Azt sajnos nem tudom milyen tejet kaptak, összekevertük-e valamivel, de erről kérdezz meg mindenképpen egy szakértőt és akkor menni fog.

Sépen felnőttek, idővel kinyílt a szemük és a fülük. Odaajándékoztuk őket tanyára, remélem még mindig jól vannak.

Nem lehetetlen felnevelni őket, csak kitartás kell!

Sok sikert! Ne add fel!

2009. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Lehet, hogy jobb lenne a természetre bízni ezt a dolgot.

De ha mindenképpen ragaszkodsz a felneveléshez akkor a BOSH tejpótlót tudom javasolni, nekünk nagyon bevált. 10 dogbabánál rá kellett táplálnunk, és ezzel tettük meg, majd amikor már eszegettek ezzel turmixoltuk el a főtt húst meg a rizst. Nagyon szépen fejlődtek tőle az apróságok. Egyébként 16-17naposan már el lehet kezdeni őket etetni áztatott nagyon jó minőségű száraz táppal(PL. Royal Canin).Nálunk ez vált be.

2009. szept. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Winner of Royal Hill ***** válasza:
*BOSCH, bocsika elírtam.
2009. szept. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 óránként cumisüvegből kell etetni jó minőségű tejpótló tápszerrel.

Fejlődése függvényében 2-3 hetes korától már leturmixolva adhattok neki rizst, csirkehúst, pépesre áztatva száraztápot, grízpépet és rizspépet (humán bébi tápszer por, vízzel kell felhígítani).

Nagyon nehéz feladat, remélem, életben marad!


Megkérdezhetem, milyen okból ellettétek kétszer is a kutyátokat?

2009. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat! Mivel sem én, sem a férjem nem tudtuk volna végig nézni egy kiskutya halálát, mindenképp a megmentése mellett döntöttünk, ezért is tettem fel a kérdést (agyammal felfogom, hogy a természet szelektál és csak az erősek, egészségesek maradnak életben, de a szívem mást mond...).


Szerencsére a probléma még aznap megoldódott: labradorunk egyszer csak "meggondolta magát" és azóta rendesen ellátja ezt a kölykét is. :)


Az utolsó válaszoló kérdésére pedig egyszerű a válasz: nem vagyunk tenyésztők, nem is akartunk kiskutyákat, egyszerűen csak az történt, hogy a telkünkre behatolt egy kutya, amelyik sikerrel járt (most már másodszor). Sajnáltuk a kutyánkat kitenni egy műtétnek, de úgy néz ki, hogy kénytelenek leszünk megcsináltatni, ha nem akarunk minden évben kiskutyákat...

2009. szept. 26. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!