Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 12 éves dobermann...

Van egy 12 éves dobermann kutyám. Nagyon vékony és már ínyekciózzuk mert fájnak az izületei. De még futni tud, jó az életkedve, vidám. Mennyit fog még élni?

Figyelt kérdés
Vannak macskáím és arra van elég szuflája h őket kergesse. Amikor hazamegyek odafut a kapuhoz. De már kétszer állatokrvost hívtunk hozzá mert nem bírt lábra állni...
2008. jún. 14. 10:34
 1/5 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem megkérdezni h ilyen korban érdemes-e elvinni szaporítani?
2008. jún. 14. 10:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítani??? Bár nem írtad, hogy kan vagy szuka a kutyus, de már semmiképpen ne akard szaporítani!!!

A másik, hogy meddig élhet még, azt senki sem tudhatja... már 12 évesen is elég idősnek számít. Inkább biztosítsatok neki kényelmet, mindent amit megérdemel. Az izületi problémákra nálunk nagyon nagyon bevált (és nemcsak nálunk) egy LUPOSAN nevű étrendkiegészítő por, ami cápaporckivonatot meg kagylóhéjkivonatot tartalmaz, elég erősen halszegú, de tényleg csodákat tesz az idősebb kutyákkal. Elég drága, nem tudom megér- e nektek annyit, felénk olyan 13.000 forint egy doboz, ami ekkora kutyánál kb 3 hónapra elég. Ha megéri, próbáljátok ki.

2008. jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
12 évesen egy dobermann már elég idősnek számít. Ha igazán jót akarsz neki, mert azt szeretnéd, hogy még egy jó ideig veled legyen, akkor egyrészt ivartalanítod , másrészt tényleg elkezdesz neki valami jó táplálékkiegészítőt adni. A Luposan (bár tényleg elég drága) az egyik legjobb szer, de az én kutyámnak nagyon jót tett az Immunovet is.
2008. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

Szaporítani semmiképpen nem kéne, mert

a): idős már hozzá

b): a leírtak alapján a kutyád csípőizületi diszpláziás lehet ami örökletes betegség, és a kutyák kb 40%-át érinti, tehát nagy valószínűséggel a kölykei is betegek lennének.

Ezt a betegséget szűrni lehet, tenyészetben (nem szaporításban) szűrik is. A kezelésre módokat leírták előttem, a várható életkorára én még max 1-1,5 évet mondanák. Ha eljut odáig, hogy már felkelni se tud, akkor természetesen el kell altatni, bár nagyon nehéz meghozni a döntést. Év elején az egyik mentett skót juhászomat kellett emiatt elaltatni. Ő az első komolyabb tünetek megjelenésétől számítva kb egy év alatt végső stádiumba került, amikor már felkelni se tudott. 12 éves volt.

2008. jún. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos infót. még átgondolom hogy hogyan is legyen.
2008. jún. 18. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!