Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutya kellene ami...

Olyan kutya kellene ami hasonlít (külsőleg) a farkashoz és jó házőrző. Melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Husky de olvass utána! hisz minden kutyának más a különleges igénye!
2009. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
cseh farkas! egyes helyeken csehszlovák farkaskutyának írják. de olyat itthon nem találsz, csak Csehországban, de ott se lesz könnyű hozzájutni...
2009. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
cseh farkas. németjuhászból és farkasból tenyésztették ki, nagyon hasonlít a farkasokhoz. mondjuk belsőleg is hasonlít rájuk kicsit, szóval határozott gazda kell mellé
2009. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Husky-t házőrzésre még véletlenül se! Ők mindenkinek örülnek és az ugatás se az erősségük,tehát még jelzőkutyának se jó.Tudom,mert nekem 2 is van.:-)
2009. szept. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Én a Német juhászkutyát ajánlom! azt könnyű betanítani rendkívül jó házőrző! Nagy szép és erős kutya!
2009. szept. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 23:01, Van idehaza tenyésztője a Cseh Farkasnak.


[link]

2009. szept. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

A cseh farkaskutyán és a különböző szánhúzókon (husky, malamut, grönlandi) kívül én sem tudnék más fajtát ajánlani (az utóbbiak házőrzőnek nemigen jók), inkább átkutatnám a menhelyeket (honlapjukat) vmilyen keverék után, szerintem a 'véletlen' kikever farkasos megjelenésű, házőrzésre (is) alkalmas példányokat. Persze csak kifejlett kutyánál látnád 'megfelel'-e a külső, nevelni meg akkor már bajosabb. Sok sikert!

Esetleg fehér farkasnak úgy-ahogy elmenne a szamojéd spicc, vagy nézd meg a malinois-t (esetleg a tervuerent) nem farkasosabb mint a németjuhász, de kevésbé ismert - hamarabb lenne 'hihető'. Ezek sokoldalú munkakutyák, a házőrzést is 'tudják'.

2009. szept. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, egy dolgot leszögezhetünk: szánhúzókutyák (husky, malamut, samoyed) házőrzésre abszolút alkalmatlanok!! De én attól is óvnálak, hogy cseh farkast vegyél! Nagyon nehéz természetű jószágok, csak és kizárólag nagyon tapasztalt kutyatartók kezébe való, olyanokéba, akik nem csak németjuhászon edződtek. Mert az igaz ugyan, hogy az egyik fajta, amiből kitenyésztették az volt, ez a fajta nem csak külsőre, természetre is sokkal inkább farkas, mint kutya. Szerintem, ha farkashoz hasonlító, jó házőrző kutyát akarsz, akkor ordas németjucit veszel.
2009. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

csah farkas-ebet ,csak házörzésre tartani: olyan,mint ferrarival csak az udvaron közlekedni.

ez a kutya munkára,hatalmas távolságok megtételére ,és örzés-védésre lett kitenyésztve.a cseh határörség a hegyekben használja,mert a németh juhász,a roti,meg a boxer nem birta eléggé a hideget .

magyarul,ha nem fut napi 20-30 km-t szétszedi a házat unalmába !


erős-kutyát akarsz :pl : amerikai akita !

nem szánhúzó,hanem örző-védő.gyönyörű,okos, borzasztóan erős.és valószínűleg olcsóbb mint a cseh farkaseb :)

2009. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

A cseh farkas, a husky, a malamut alkalmatlan házőrzésre. A cseh farkas mindössze egy kb. 50 éves fajta, sokkal inkább farkas, mint kutya. Rendkívül nehéz, kezelhetetlen, önfejű, makacs, akaratos jelleme van, nagyon könnyen szökik és vadul el. Csakis nagyon határozott, nagy szakértelemmel, komoly kutyás múlttal rendelkező embernek szabad megpróbálkozni egy cseh farkas tartásával és nevelésével. Hihetetlenül nehéz, mély feladat, a háznak, a kertnek tuti annyi. Úgy képzeld el, mintha állatkertben lennél a farkasok gondozója, na kb. ennyire kutyák.

A malamut és a husky munkakutya, nem házőrző. Nem ugatnak, hanem vonyítanak, szöknek, rombolnak, nem fogadnak szót, neveletlenek és kezelhetetlenek lesznek, ha nem megfelelően neveled, tanítod őket, és nem kapnak megfelelő mennyiségű szellemi és fizikai feladatot.


Ami még hasonlít a farkasra, az a németjuhász, a svájci fehér juhászkutya (németjuhász fehér változata), illetve ha szétnézel a menhelyek gazdikeresői közt, nagyon csodás, jól sikerült, farkas kinézetű keverékek is vannak, kitűnő jellemmel, tulajdonságokkal.

2009. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!