Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek anyukám berögzült...

Mit tegyek anyukám berögzült tévhitei ellen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy felvetettem anyukámnak, amikor rámugrott a mudi keverékem és megkarmolt (soha nem volt nyírva a karma és 6,5 éves), hogy el kellene kezdeni vágni a karmát. Meg az egyik hátsó lábán, belenőtt a bőrébe a farkaskarom... :'( én nagyon sajnálom őt, de én nem tudok elmenni venni egy karomvágót, mert állatpatika, csak 15 km-re van innen, de majd próbálkozom. Szóval amikor mondtam, akkor rögtön rávágta, hogy ez egy baromság, mert "szerinted a juhászkutyák karmát vágják a pusztákon?" Meg hogy neki nagyon sok dolga van (ez igaz is), és magával sincs ideje foglalkozni, mert azért négyen vagyunk a családban és sok a házimunka, nem hogy még majd a kutyának fogja nyírni a karmát. A farkaskarmát szerintetek az orvos levágja neki? Meg lefertőtleníti, és valami nyugtatót is ad majd neki, mert nem engedi, hogy hozzányúljunk. És ezt itthon is meg tudja csinálni? Nem visszük kocsival sehova, mert nagy szőrű és hullik is. Nagyon aggódom miatta!


13/L


2013. ápr. 20. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Doki megcsinálja, de a farkaskarmot szerintem csak a rendelőben, végülis műtét. 2-3 km-t tudna sétálni addig, ha nem fáj neki a járás. A kocsiba meg talán teríthetnétek egy pokrócot a hátsó ülésre, úgy nem szőröz annyit.
2013. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A ti kutyátok a pusztán él egy juhásszal? :) Ha már a hasonlatoknál tartunk... A juhász a farkaskarmot a kölyök születése után egy mozdulattal levágta és kész (felnőtt kutyánál már egy fokkal komolyabb műtét). A pusztákon élő kutyák pedig nagyságrendekkel többet mozognak, mint a ti kutyátok az udvarban (gondolom nem is sétáltatjátok), így az ő körmük a használat során kopik. Szóval ha nem kopik, akkor sajna vágni kell. Ilyen egyszerű. Talán anyukád is megérti.

Én se szoktam a kutyáimnak vágni, mert nekik is megfelelően kopik. A szőrhullásra részmegoldás a gyakori fésülés/kefélés, főleg ilyenkor, vedlési időszakban. Meg aztán az autót is ke lehet takarítani végső esetben.

2013. ápr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy anyukád a jelenlegi magatartásával állatkínzást követ el, ami a hatályos állatvédelmi törvény szerint bűncselekmény. Szóval ezt is el lehet mondani neki.
2013. ápr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az páromék előző kutyája emiatt (is) halt meg.Igaz 13 éves volt,de belenőtt ugyanígy a körme a bőrébe,és egy nagy sebet csinált.Nyáron ellepték a legyek,meg elfertőződött,kihívták a dokit,de már csak könnyíteni tudott a szenvedésén,és elaltatta....


Remélem nem ezt akarjátok.

2013. ápr. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel etetitek? A szőrhullás miatt kérdem. És tényleg nem sétáltatjátok?
2013. ápr. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak azt lehet válaszolni, amit ilyen helyzetekben mindig. Ha nem vagytok hajlandóak se a kutya egészségét szem előtt tartani, se naponta lemozgatni, tanítani, foglalkozni vele, inkább keressetek neki egy normálisabb, megfelelőbb gazdát! Egyáltalán miért tartotok kutyát, ha ennyire nem akartok vele foglalkozni? Hogy lássátok ahogy szenved napról napra? Komolyan kellene végre egy vizsga, hogy ki tarthat kutyát és ki nem.
2013. ápr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Általában hetente kétszer megyek vele 1,5-2 órás sétára. Minden nap apportírozok vele, kötelet húzunk és tanítok neki trükköket. Happy dog-ot kap, és nem a táp miatt van, hanem a tavaszi vedlés miatt. :) Már sikerült ezt tisztázni édesanyámmal, két hét múlva úgyis be kell majd oltatni őket és akkor majd lebeszéljük a dokival. Nem az operációra gondoltam, hanem csak a karmát kiszedni a bőrből és lenyisszantani. Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 21. 10:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Na, ez jó hír. Az "operáció" se telik sokkal többe, mint a karmait lenyisszantani.
2013. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos pont erről van szó, a kutya szenved a fájdalomtól és nem vagytok hajlandóak tenni semmit még hetekig. Az a heti 1-2 rövidke séta pedig semmire se elég. Napi sétáknak kellene lenniük, azoknak is szabadon, rendszeres találkozással más kutyákkal. És azt írod, több kutyátok is van. De miért? Gondolom a többi szerencsétlennel sem foglalkoztok sokkal többet. Így minek több kutya? Hogy többen szenvedjenek? Inkább gondoljátok át kicsit nagyobb felelősség érzettel, hogy biztos akarjátok-e a kutyákat, mert a jelenlegi helyzet az írásod alapján elég siralmas.
2013. ápr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!