Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya gazdiktól kérdezem...

A kutya gazdiktól kérdezem hogy egy pitbull kutyát hány hónapos vagy hetes kortól sétáltathatom és futathatomm?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Sétáltatni, kb 3 hónapos kortól, mikor megkapta az összes oltását, futtatni fokozatosan kb 1 éves kortól lehet elkezdeni.
2013. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sétáltatni akkor kezd ha megvannak a szüksésges védőoltások. Addig max rövid pisi kaki sétákra vidd, de figyelj arra hogy csak olyan helyre ahol nem sok kutya van. Mondjuk én annó megkérdeztem a dokit van-e bármilyen járvány a környéken, szerencsére nem volt. Futtatni majd szerintem egyéves kora körűl kezd, mert túlterhelheti az ízűleteit. Amilyen hamar lehet pesze vidd majd kutya társágba a szocializáció miatt. Ott ráadásúl a saját igényének megfelelően futhat.
2013. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 1,5 éves kora körül kezdeném futtatni,mert addigra már biztosan beállt a szervezete.Másrészt,ha lehetőséged van,inkább ússzatok,mint fussatok,mert sokkal egészségesebb a kutyára nézve.Mondjuk úszni már 1 éves kora után is mehettek,a futással én várnék 1,5 éves koráig.

Illetve attól függ,milyen mértékben akarod futtatni.Ha csak így hobbiból néha napján 1-2km,akkor oké,de ha rendszeresen és egyre nagyobb távot,akkor mindenképpen konzultálj állatorvossal,hogy milyen porcvédőt/ízületvédőt ajánl,nehogy baj legyen belőle.


A séta mehet a fent leírtak szerint,összes oltás után,kb 3 hónaposan.Addig csak pisi kaki,a közeli környéken,kerüld a többi kutyát.Az oltások után pedig,minél több kutyával találkozzatok és játszanak.Persze,normális kutyákkal és normális gazdáikkal.

2013. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben van köszönöm
2013. ápr. 21. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!