Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos yorkim, aki...

Van egy 4 hónapos yorkim, aki megugatja a kutyákat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha megyünk az utcán és jön egy kutya akkor elkezd rá morogni és ugatni. Ha rászólok akkor abbahagyja,de ha újból találkozunk még egy kutyával ugyanezt csinálja. Mit ajánlotok hogyan szoktassam le erről?

Olyat is szokott csinálni,ha jön egy nagyobb kutya akkor elkezd visítani és el akarna szaladni.



2013. ápr. 21. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsi korában hogyan szoktattad a kutyákhoz?

Sokszor felkapod,ha van valami?

Vannak olyan kutyák,akikkel jóban és,de nagyobbak nála?

2013. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Jó, lehet, hogy ez egy kicsit agresszívnak tűnik, de hatásos megoldás: amikor megugatja a többi kutyát, akkor ne csak szólj rá, hanem (gyengéden) rántsd meg a pórázt. amikor pedig megijed, akkor guggolj le hozzá, simogatsd meg, nyugtatgasd, így éreztetheted vele, hogy a kutya nem fogja bántani. ha látja, hogy téged (a falkavezért) nem érdekli az az idegen kutya, őt se fogja annyira.
2013. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem nem szoktam felkapni.
2013. ápr. 21. 15:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megijedt, semmiképp se guggolj le hozzá és nyugtatgasd, mert akkor kvázi megerősíted abban, hogy félnie kell.


Ha rászólsz és abbahagyja, az tök jó, olyankor dicsérd meg szóval. Ha előbb észreveszed a kutyát, mint ő, próbáld meg elterelni a figyelmét (jutalomfalattal, játékkal), s ha így el tudtok menni egy másik kutya mellett normálisan, akkor idővel közömbös lesz a többi kutyára. De ha meghiúsul a figyelemelterelés, akkor már ne kapjon jutalomfalatot.

2013. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Könyörgöm, egy 4 hónapos kiskutyáról beszélünk, aki valószínűleg most találkozik először más kutyákkal. Mi az hogy hogy szoktatta kicsi korában?


Szerintem csináld azt, hogy ha idegen kutya jön, akkor guggolj le hozzá, hogy a másik kutya odamenjen hozzátok, de ne a kutyusodat rohanja le. Amíg Te megsimogatod, addig a kutyusod meg tudja szimatolni.

És nagyon tudom ajánlani a kutyaovit is, ott szakemberek segítenek a kutyának abban, hogy hogy ismerkedjen szépen más kutyákkal.


Nekem is yorkim van, 6 éves, és bár jól szocializált, néha azért ő is megijed a nagytestűektől, és olykor ugat is rájuk. Segíts neki, hogy lássa, nincs mitől félnie, dicsérd meg, ha jól reagál az idegen kutyákra.

2013. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!