Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rángatják ennyire a...

Miért rángatják ennyire a kutyákat egy kiállításon?

Figyelt kérdés
Most néztem az idei Crufts-ot, ami ugye egy elég hatalmas show. És hát gyakorlatilag az összes kutyát úgy kellet rángatni, húzni maguk után, vagy vissztartani, alig tudtak egyenesen menni, vagy a figurákat megcsinálni, beállni sem tudtak rendesen, ott is teljesen durván bántak velük, rángatták a farkuk, a szakálluk. Sokon egyértelműen látszott utálja az egészet és retteg... És ezek már nyertes kutyák voltak. Én nem értek a kiállításokhoz, azért vagyok kiváncsi, hogy ez normális? Mert logikát nem látok benne.

2013. ápr. 20. 13:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz rángatás alatt, meg miből gondolod hogy durván bánnak velük, linked már be kérlek azt a videót ami alapján ezt a következtetést levontad. Úgy kicsit egyszerűbb lesz válaszolni a kérdéseidre.
2013. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
A felvezető pórázon rángatják őket mert nem tudnak vagy nem akarnak egyenesen menni.
2013. ápr. 20. 13:53
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Most biztos lepontoznak a kiállításmániások,de itthon is látni ilyet.

Meg azt,hogy nyomorult kutyák órákig rohadnak egy kis ketrecben,mire sorra kerülnek.Láttam mestertenyésztőt(személyes ismerősöm),amint oldalba rúgta mindenki előtt a kutyáját azzal,hogy még ezt a sz@r mezőnyt se tudta megverni,nem őt hozták ki győztesként.Ez nyilván extrém eset,de a világon semmi következménye nem lett.Ismerek olyan nagymenőket,akik kutyái egész életükben kennelben vannak,maximum az udvarra kimehetnek,de csak akkor jutnak ki az udvarból,ha épp kiállításra hurcolják őket.

Van olyan kutya,amelyik szereti a kiállításokat,de azokat is odahurcolják,akik utálják az egészet.

Miért csinálják a "gazdik"?Mert a címekre hajtanak.Jobban el lehet adni azokat a kutyákat,akik szülei győztesek.Van sajnos,akiknek csak ez számít,az nem,hogy a kutya hogy érzi magát egy ilyen kiállításon mondjuk 40 fok melegben.

2013. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Én állítok ki, és a ketrec dologgal kicsit sem tudok egyet érteni, mert sokkal jobb a kutyának ha nyugodtan alhat és nem megy hozzá oda minden második ember hogy kicsit pofázzon neki. Tudod a ketrec legtöbb esetben a kutyát védi a hülye emberektől, mert sajnos a bámészkodók nem fogják fel hogy ember ne menj oda, mert az olyan fajta ami nem szereti ha tapizzák és még standard leírásában is benne van hogy idegenekkel szembe tartózkodó stb....

Ettől függetlenül persze vannak hülye kiállítók/gazdák/tenyésztők.

A felvezetőpórázon való "rángatás" meg sokszor többnek látszik felvételen mint ami a valóságban, ezek minimális korrekciók futás közben. Az utcán való valós rángatáshoz képest ez kb semmi, amikor a gazdi fojtó nyakörvre teszi a kutyát mert az neveletlen. Ettől függetlenül még mindig vannak elmebeteg kiállítók!

2013. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Jó, de egy kiállításon elvileg már jólneveltnek kéne lenni a kutyának nem? És tudni, mi a dolga. Láttam egyet aki a farkánál fogva emelte fel a kutyát az asztalra. Jó nem hiszem, hogy fájt neki, de mi szükség van erre? És azon nem változtat a kamera, hogy a kutya retteg és ideges...
2013. ápr. 20. 17:54
 6/28 anonim ***** válasza:
64%

Persze jól neveltnek kellene lennie, de azzal neked is tisztában kell lenned hogy a kutya nem robot nem mindig azt csinálja amit épp elvárnak tőle, valamint nem mindegy hogy milyen fajtáról beszélünk, mert teszem azt egy flegmább személyiségű kutyát sokkal nehezebb megtanítani arra amit az ember elvárna.

Azért több mint valószínű hogy nem csak a farkánál emelve tette fel a kutyát az asztalra hanem valahol máshol is megfogta... Ne túlozz!

Az idegesség/stressz a kutyánál adódhat a handler idegességéből is, hiszen a kutya átveszi a vele dolgozó aktuális hangulatát, de ezt csak olyan tapasztalja meg aki tényleg együtt dolgozik a kutyával. És teszem hozzá te is több mint valószínű ideges lennél mondjuk egy Crufts faja csoport összevetésnél.

2013. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ja, jut eszembe élő adás volt, szóval nem összevágták, és ahhoz képest folyton rángatták őket összevissza. Nekem semmi bajom a kiállításokkal, de olyan érzelemmentesen bántak legtöbben a kutyákkal. Gondolom azért is mert általában nem a gazdája vezette fel. Lehet, hogy pórázon is ezért nem tudtak rendesen menni, mert idegen volt a felvezető.
2013. ápr. 20. 18:02
 8/28 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ideges lennék (de nem hiszem, nem vagyok olyan fajta)) de 1, sosem adnám ki a kezemből a kutyámat semmilyen profinak sem, 2, inkább legyen a kutyának jobb kedve és ne nyerjünk. Nekem a kutya fontosabb mint a cím.

És igen, a nyakánál is fogta de akkor is rideg dolog! Úgy bántak velük mint valami tárggyal és nem arra célzok, hogy beállították szépen, hanem egész végig.

2013. ápr. 20. 18:05
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
Hidd el nem fáj a kutyának . Westit, skót terrier, norwich, cairn terrier stb. kutyákat szoktunk úgy állítani, hogy a farkánál és a nyakánál tesszük az asztalra :-) lehet kívülről durvábbnak látszik de egyáltalán nem az ! A ketrecet a legtöbb kutya jól viseli többek között a hülye emberek akik a lábuk elé sem néznek védjük a kutyákat, hogy ne tapossák agyon őket...és a kutyák szeretik is! A rángatással korrigálni szoktunk ezek sem vészesek a kutyáknak is lehet rosszabb és jobb napjuk. A crufts-ra az utazás és a rengeteg előkészület miatt szoktak türelmetlenek lenni a kutyák és bizopny kell a korrigálás! Hidd el ha ezt durván csinálod a bíró úgy kipenderít, hogy a lábad sem éri a földet!!!
2013. ápr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%

Valahogy nem tudom elképzelni,hogy egy normális kutya baromira szeretne egy ketrecben ücsörögni órákig.Legtöbb ilyen ketrec le is van takarva,hogy még ki se lásson csórikám.

Én ilyennek biztosan nem tenném ki a kutyámat akármilyen díjért sem.

2013. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!