Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes kölyökkutyán rühatka...

10 hetes kölyökkutyán rühatka mitől lehet?

Figyelt kérdés
2009. szept. 25. 18:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Másik kutyától testi érintkezéssel kaphatja el, szerintem nem az. Az ember csak átmenetileg fertőződhet a kutya rühatkájával. Nekünk van sajátunk! :) [link]

Nézz szét még ezen, vagy más, hasonló linkeken: [link]

2009. szept. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A rühatkát bárhonnan összeszedhette (mint pl. a kullancsot, bolhát), legtöbbször a rossz higiénás körülmények közül kikerülő kutyák között gyakori, vagy eleve fertőzött környezetből hozta.

Nem értem, a doki korpára miért adott fertőtlenítő fürdetőt, ezzel a védelem is le lett mosva a bőréről. A korpát egy sima megfázás is okozhatta.

Ha bőrkaparék nem mutatott rühatkát, akkor nincs is rühatka. Egy fürdetés a rühatkát nem távolítja el, mert a rühatka a bőr alá fúr járatokat. Egy rendesen vett bőrkaparék kimutatta volna a rühatkát a fürdetés ellenére is. Vagy: nagyon kezdeti stádiumú rühatka volt, amire elég volt a fürdető, így a bőrkaparék már az egészséges bőrt adta.

Szerintem várjatok 1-2, max. 3 hetet, ne legyen se fürdetve, se spot-onozva, ne legyen nyakörv, se kullancsnyakörv a kutyán, etessétek ugyanazzal a kutyát, amivel eddig.

Ha a vakarózás nem múlik el, ne adj isten el kezd tüneteket mutatni a szőre, bőre, akkor újból állatorvos, és nem mindenfélével össze kezelgetni, hanem egyből bőrkaparékot csináltatni, és az alapján diagnózist felállítani.

A korpa a megfázáson túl lehet étel allergia is.

2009. szept. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem tudom mi lehetett, de már észrevehetően kevesebbet vakarózik, úgyhogy akármit is adott a doki, úgy néz ki hatásos.

Amúgy korpa is már alig van rajta, a szőre meg kifejezetten szép, fényes. Nem értem.

2009. szept. 28. 10:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!