Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem flexit használ, annak...

Aki nem flexit használ, annak milyen hosszú a póráza?

Figyelt kérdés

Van egy flexink, de nem használjuk meg egy kb 1 méteres póráz, amit az oviba kértek, most azzal sétál.

Érdemes neki hosszabbat venni?



2013. ápr. 22. 22:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Nekem állítható hosszúságú, a legrövidebbre véve a nyakamba akasztom és így pont elér a kutya nyakörvéig. Még fogni se kell.
2013. ápr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

Szintén 1 méteres, de már nincs a legjobb állapotban.. most nézegetem boltban a következő 1,5 méteres lesz,/nem a méret miatt, de a minősége is jónak tűnik és az ára sem rossz/ csak a köv. fizetést kell megvárni :D

Szerintem 1-1.5 méter elég simán, főleg ha van lehetőség elengedni a kutyát, hogy azért tudjon rendesen futni, játszani stb. de magához a sétához nem kell ilyen 5 méteres.

2013. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Elengedni a kertben meg az oviban van rá lehetőség, azért ezt a kis négy hónapos bumburnyákot nem merném:) Meg ugye még rövideket sétálunk, hogy ne erőltessük túl. Köszi a válaszokat!
2013. ápr. 22. 22:14
 4/21 anonim ***** válasza:
91%
Egy 1m-es és kettő 1,5m-es bőrpórázunk van + egy kis textil pórázunk, hát hogy megmondjam őszintén nekünk nem ér semmit; nem használjuk. Van egy 5m-es flexink is de azt csak rövid pisi,kaki sétánál használom.
2013. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két pórázunk van. Egy 1,5 méteres és egy flexi.

Régebben csak fix hosszú volt. Utána vettem egy flexit, és megbántam, hogy nem korábban szereztem be. Sokkal jobb. Azóta csak azt használom.

2013. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem egy kb. másfél méteres van, nem kell hosszabb mert mellettem sétál a kutya szépen, nyugodtan, nem össze-vissza rohangál.
2013. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
91%
Kb 2,5 méteres, kiképző póráz. Ketté hajtva hordom.
2013. ápr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 sippara ***** válasza:
100%
Egy másfél, és egy tíz méteres pórázunk van. Ha nem használja semmire az ember, a tíz méteresnek semmi értelme (nálunk is nagyrészt csak gabalyodik...), bőven elég egy sima 1-1,5 méteres textil, vagy bőr póráz.
2013. ápr. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A flexi nem segít a nevelésében, túl nagy szabadságot ad a kutyának, pedig pont azt kéne megtanulni, hogy pórázon szépen megy melletted, és amikor el van engedve valahol, akkor rohangálhat, persze csak amikor megengeded neki.

Azt megértem, hogy szeretnéd hogy tudjon már most is szaladgálni. Esetleg kereshetnél a környéken egy kutyafuttatót.

2013. ápr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem használjuk a flexit, ahogy a kérdésben is írtam. Szeretném, hogy szépen mellettem menjen, mindenképpen fix pórázon, csak az volt a kérdés, hogy elég-e az egy méteres, vagy vegyek egy másfél-kettő méterest. Gondolom az utóbbi kell majd a kutyaiskolában. Egyébként haladunk, mostmár egyre több ideig halad szépen mellettem.
2013. ápr. 23. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!