Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mindig is hosszú hajat akartam...

Mindig is hosszú hajat akartam, de iszonyat lassan nő. Ha havonta vágatom, vagy félévente, tök mind1, mert nem használ. Most viszont azt hallottam h a ricinusolaj jó rá. Szerintetek? Vagy vmi más ötlet? Vmi pakolás?

Figyelt kérdés

2013. márc. 16. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

A ricinusolaj tényleg csodát tesz vele, de még próbálkozhatsz a vitaminokkal is. Szépségkapszulák, a legtöbb esetben beválnak.


Egyszer félig kopasz lettem, egy pszichés betegség miatt. Kaptam rá forcapilt, egy nagy doboz kapszula, az ára elég húzós (7000 forint körül van), viszont megérte. Hamar megnőtt a hajam, tényleg, mint a dudva, és nagyon szép, fényes, egészséges lett tőle. Ha tényleg hosszú hajra vágysz, ezt nagyon tudom ajánlani, de szerintem drága. Mindenesetre megéri.


Az aloe verás pakolás is bejöhet (ha van otthon friss növény, ha nincs, inkább hagyd), a csalántea is (télen mondjuk nem sok segítség, de pár hét és lesz a szabadban is :)), illetve még nézz körül egy herbaboltban, ott sok gyógynövényes készítmény van.

2013. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyakori vágás csak arra jó, hogy ne legyenek száraz, töredezett hajszálaid. Hogy ettől nőne az egy óriási tévhit, valaki valamikor elterjesztette (gondolom egy fodrász próbálta ezáltal ügyfélkörét kicsit sűríteni), aztán azóta se sikerült teljesen kiverni az emberek fejéből. Én azt szoktam mondani, hogy ha amúgy ép a hajad vége, akkor felesleges fodrászhoz menni, maximum fazonigazításra, ha mindenáron kell.

Ricinusolajat én 5 éve használok kúraszerűen és szeretem. De elsőnek a belső táplálás a legfontosabb, hiába kensz rá külsőleg bármit, ha nincs meg belülről a megfelelő "építőanyag". Tehát érdemes lenne esetleg valamilyen vitamin komplex tablettát keresni. A DM-nek van saját márkás B vitamin komplexe, főleg a B5 és B7 vitamin a lényegesek, de van benne cink is, ami hasonlóan fontos. Ha dokinál jársz, akkor írass fel A vitamint is, ha nem, akkor heti 2-3 alkalommal egyél meg egy répát.

Ügyelj a megfelelő fehérje bevitelre, a legjobb a tojásfehérje. Vacsira egy rántotta, tükör tojás, nem csak finom, de nagyon egészséges is (tavasszal főleg jó erre figyelni), plusz még a hajadnak is jó tesz.


Külsőleg nem árt elsőnek valami gyógynövényes sampont beszerezni. Az Alpecin C1 koffeines samponnal nagyon sokan elégedettek, nekem most Farmasi 10 gyógynövényes samponom van (Douglasban kapható, 1000 ft 700 milli), ez valami fantasztikus, nagyon jó! Nem szárítja a hajam, de zsírosabb sem lesz tőle, és tényleg nagyon jó tesz a hajnak. Imádom!

DM-ben és Rossmannban egyaránt kapható a Stella Herba Vita hajszesz hajhullás ellen, ezt is sokan dicsérik, de ha használsz ricinust, akkor ezt sztem ne, mert az sem jó, ha egyszerre több mindent használsz a hajadra. Egy jó sampon és jó pakolás kívülről, meg a belső táplálás, amit már mondtam.

2013. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!