Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici lakásban élőktől kérdezem...

Pici lakásban élőktől kérdezem: hova helyeztétek el a kutyus fekhelyét?

Figyelt kérdés

A lakásom elég kicsike (kb negyven nm). Nem tudom eldönteni, hogy hova tegyem a kutya ágyát. Van egy háló, ami kb akkora, hogy pont befér egy franciaágy és e mellé még épp be tudna zsúfolódni a kutyus. Ezen kívül van ugye egy nappali. Szívesen tenném az ágyam mellé, de lehet, hogy felnőtt korában majd jobban örülnék, ha a nappaliban aludna. Áthelyezhetem később a fekhelyét? Vagy ha most a hálóba teszem, akkor nem fogadja majd el a nappalit? Elég makacs kutyafajtáról van szó.

Mégegy hülye kérdés..:D Nem volt még lakásban kutyám..hogy reagálnak, ha pl kimész éjjel mosdóba és felébreszted őket?



2013. ápr. 23. 00:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
érdekel a véleményetek és azt is írjátok meg, hogy a ti kutyátok ágya hol van!
2013. ápr. 23. 00:24
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha most hoznék kiskutyát, én oda raknám ahol nagynak akarom, hogy aludjon. Az első pár hétben, hónapban azért nyitva hagynám az ajtót, hogy tudja, hogy ott vagyok azért. Elég macerás átszoktatni később, mi pont ezzel küzdünk.

A kutyától is függ, hogy hogy reagál. A miénk 24órás őrző-védő szolgálatot lát el, már szinte előbb ott van az ajtónál, mint én, és türelmesen megvárja az ajtó előtt amíg kijövök.

Amit nem akarsz neki megengedni majd ha nagyobb lesz azt kicsinek se szabadjon, nem kell feltétlenül leszidni rögtön mikor meghozod, csak tedd arrébb, vedd el tőle stb. Ha megszokta az új helyet, és embereket, akkor ellehet kezdeni nevelgetni.

2013. ápr. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökként jobb, ha veled van, akkor még nem tesz jót a kis lelkének, ha egyedül kell aludnia. Aztán később kiszoktathatod; ha te nem csinálsz belőle ügyet, meg nem hagyod, hogy kihisztizze magának mégis a bent alvást, akkor ki fog szokni. Makacs fajtánál eleve alapvető, hogy tudj nála makacsabb lenni, úgyhogy ez elvileg nem okozhat gondot, vagy ha mégis, akkor én elgondolkodnék azon a fajtaválasztáson még egyszer.

Persze én azt mondom, hogy aludjon mindenki a kutyával egy szobában, ha tud, az a legegészségesebb a kutyának szociális szempontból, és nem is zavar sok vizet, ha rendesen meg van nevelve.

Ha felébreszted éjjel, azt általában észre sem veszik, legalábbis felnőttkorban. Egy kölyök persze eleinte minden fuvallatra felugrál, de nem kell vele foglalkozni, vagy vissza kell rakni a helyére, ha már képes nyugton maradni, meg fogja tanulni, hogy semmi értelme pattogni.

2013. ápr. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

WC-re kijárástól ne aggódj, ha mélyen alszik akkor nem ébred fel, viszont ha ébren van, követni fog:)) Enyém mindig elkisér, és ha több ideig vagyok bent, hallom ahogy nekidől az ajtónak, mert eléfekszik és vár :D


Amúgy ahogy észrevettem, nem zavarja őt, ha mozgatom a fekhelyét. Elvileg nem jó sokat bolygatni, mert ő se szeret "költözködni", de azért ennyi szerintem belefér. Nekem is volt már a 8 m2-es kisszoba a hálóm, én úgy rendeztem be hogy jóformán nem is volt szekrény, mert az egyik fal egy nagy beépített szekrény volt, ott volt bent a TV is, meg minden. Úgyhogy elfért a kutyaágy is:)


A lényeg amúgy az, hogy ott szeret aludni, ahol a legtöbbet vagy, vagy ahol éppen vagy. Lehet hülyeség, de nekem a nappaliban meg a hálóban is van kutyafekhely, hogy ott lehessen ahol épp én is vagyok. Ha már van egy ajtó közöttünk, úgyis csak idegeskedik és nem érzi jól magát, de csak ez az egy "heppje" van, én meg elfogadom és tiszteletben tartom:) Tünemény kutyus ezen kívül:)

2013. ápr. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kétszobás lakásom van, a kutya a nagyobb szobában alszik a saját foteljében. Többször át lett már rendezve a szoba, soha nem zavarja ha új helyre kerül, a foteljéhez ragaszkodik, de ahhoz nem, hogy helyileg hol van.

Ha éjszaka járkálok, van hogy észre sem veszi, de az is előfordul hogy felébred rá, olyankor mocorog egy kicsit, vagy átfordul a másik oldalára, akárcsak egy ember. Nyugi, rádszólni tuti nem fog, hogy ne járkálj már :)

2013. ápr. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első 2 hónapban a hálóban aludt, de napközben mindig kiraktuk a fekhelyét a nappaliba. Aztán kb 2 hónap után éjszakára is kint maradt. Semmi baj nem volt, ugyanúgy végig aludta az éjszakát. Bár hozzátartozik, hogy ő amúgy is nagyon jó természetű kiskutya. Gondolom, mindegyik másképp reagál rá. Neki természetes, hogy ahol a fekhelye, ott alszik.
2013. ápr. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a WC-re járás: mindig felébred, és megpróbál egy kis játékot kicsikarni, de hamar rájön, hogy nem nyert színestévét, és visszafekszik aludni.:)
2013. ápr. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk kiválasztotta magának az ágy és a fal közötti zugot, hiába raktam bárhová a fekhelyét, neki az a sarok kellett :) Viszont én tudtam, hogy nem sokáig fog már beférni és már előre sajnáltam, mi lesz akkor ha már többet nem tud oda bemenni, de nem csinált belőle problémát, egyik nap fogta magát, kihúzta az ágyát, beigazította az ágy másik oldalára a fejem mellé és azóta is ott a helye :D Ki tudja, lehet neked is lakberendező lesz a kutyád :P
2013. ápr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem fogom akkor agyongörcsölni a dolgot :D Az a legvalószínűbb, hogy a hálószobába teszem és korán rászoktatom, hogy az ágy tud mozogni :) Bár terveim szerint a nappaliban is pihenhet majd a kanapén :)
2013. ápr. 23. 08:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyémnek kettő van.

Van egy az előszobában és van egy az ágyunk mellett is.


Éjszaka, ha kimegyek, követ a szemével, de eszébe sincs felkelni :)

2013. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!