Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek az egészségesnek...

Melyek az egészségesnek mondott fajták? A magyar fajták közül melyikek nagyon ellenállóak? És az alábbaik azok? Ill ezekre milyen betegségek jellemzőek?

Figyelt kérdés

Amerikai bulldog,Bordeaux-i,Bullmastiff,Cane corso,Argentin dog,Roti,Boxer,Sarplaninac

Van ezek között olyan amelyikkel sok gond lehet?


2009. szept. 25. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz!
2009. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Mindegyik magayr fajta egészséges! Talán a nagyokat érintik a nagy kutyákra vonatokóz betegségek (csípő stb) de sokkal egészségesebbek mint más kutyák! Én a mudit ajánlom, mert nekem is olyanom van és meggyógyult betegségből (kullancs) amiből az orvos szerint más kutya nemt udott volna. Egyszer elkapta egy roti és lett két nagy lyuk az oldalán és 3 hét alatt megygyógyult pedig már 8 éves volt!

Amiket felsoroltál azok közül talán a sarplaninac, argentin dog. Amelyiknek extrém kinézete van annak általában van valami problémája is. Pl turcsi orr, akkor nehezen kap levegőt ami rossz neki és veszélyes. Ráadául ez nem is szép.

2009. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai bulldog,Bordeaux-i,Bullmastiff-- könnyen bélcsavarodást kapnak, tehát kajálás után min 1 órára be kell zárni. illetve ahogy előttem írták, Amerikai bulldog,Bordeaux-i,Bullmastiff,Boxer,-- ezeknél a légúti,légzési nyavalyák sajnos nem ritkák

imádom a rotikat, de első kutyának nem biztos hogy jó mert nevelni, fegyelmezni kell

Argentin dog,Sarplaninac szerintem a legjobb választás, jó természet, egészségügyileg csak a csípőjük rizikós, ahogy minden nagytestű kutyának, csak annyira. természetre kisgyerek mellé is merném ajánlani, jól fegyelmezhető munkakutyák

2009. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Magyarok közül én is a kuvaszt ajánlanám. A leírt fajták közül tényleg sokan macerásak, ahogy már írták is, nem ismétlem meg:) Ha hasonló "stílusú" de kevésbé kényes kutyát akarsz akkor az Amerikai Staffordshire Terriert javaslom, szinte csak bőrbetegségekre hajlamosak amit könnyen el lehet kerülni ha nem járatod tömegközlekedéssel, megkapja a kellő vitaminadagot és ápolod a bundáját.
2009. szept. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Hello, nekem egy német vizslám volt, aki mindenből kigyógyult, még a lába is le volt bénulva kis korában, abból is felépült, több nyitott seb volt rajta élete folyamán, volt amelyik tenyérnyi volt, és azok is meggyógyultak rövid időn belül. Igaz hogy szinte vonzotta a bajt, a kerítést többször átmászta, onnan lettek a sebek, állandóan csinált valamit, tiszta kulimáz volt szegénykém mindig. A Cane Corso a legokosabb, és szerintem a testalkatából ítélve vele nem sok baj lehet, szerintem, csak rengeteg mozgás kell neki.
2009. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
a beaglek is ellenállóak, és erősek. sajnos pont ezért volt az, hogy rengeteg beagle kutyán kísérleteztek.
2009. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
ja, előző vagyok, nem olvastam el rendesen a kérdést, bocs :)
2009. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az általad összes felsorolt ÖSSZES fajtánál előfordulhat csípőízületi diszplázia, plusz a boxernél gyakori a szívbetegség és a daganat, a rotinál és az amerikai bulldognál pedig az idegrendszeri probléma, agresszió.

Ha igazi tenyésztőtől veszed bármelyiket, akkor a diszplázia a szűrések által kizárható, és remélhetőleg az idegrendszeri probléma is.

A magyar fajták szerintem rendben vannak. Kuvasznál és komondornál szintén a csípő figyelmet igénylő dolog, de korántsem akkora a betegség rátája, mint pl. a németjuhászoknál.

2009. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek


tehát a magyarok bírják a stapát.Az jó!


Arról hallotam,hogy a nyomottt orrú kutyáknak lehet kégzési problémájuk. Akkor hosszú kirándulásokat nem is éremes velük tervezni? A meleget hogy viselik?

Ha aklasszikus minkakutyákat nem ajálnjátok elsőre akkor a pásztorkutyák beleférnek? Egy kuvasz vagy sarpalninac se lehet sokkal puhább,nem?

Az argentin dog meg az amsaff tényleg olyan jók? Azok is erősek lennének talán elsőre.

2009. szept. 28. 08:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon regi kerdes, én csak most akadtam rá. De az,hogy az amerikai bulldognak lehetnek idegrendszeri problémái meg agresszió?? :D tiszta vicc. Eszméletlenül szívós fajta, és nagyon hűséges! A gazdájáért, és a csaladjaert kepes lenne még önmagát is feláldozni. De mindegy, nézzed csak a mediat...
2014. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!