Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar kutyafajták?! (Help me! )

Magyar kutyafajták?! (Help me! )

Figyelt kérdés

Mindenképpen magyar kutyafajtát szeretnék!Komondor,Kuvasz,Mudi,Puli,Pumi,Drótszőrű Magyar Vizsla,Rövidszőrű Magyar Vizsla ,Erdélyi Kopó,Magyar Agár.

Családi házba természetesen, hosszú séta, futás meg ezekhez hasonló dolgok meglennének. És melyik az a kutya, ami olyan keménynek tűnik, de közben nagyon barátságos?? Köszönöm előre is,jót-rosszat szívesen fogadok és ,hogy miért ne válaszd azt meg azt stb... 16/L


2011. okt. 31. 15:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
a vizslát vagy kuvaszt választanám ,bár a vizsla nem tűnik keménynek..
2011. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha barátságosat akarsz akkor a vadászkutyák körül válassz, viszont ők nem néznek ki keménynek. Hiába a magyar fajták még nem lettek díszek, amelyik keménynek néz ki, az olyan is általában.

Nekem mudim van, tökéletesen meg vagyok velük elégedve, ajándlom is nagyon. De volt a csládban már komondor, és kuvasz is.

A

2011. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
a kuvasz keménynek tűnik, és idegenekkel kemény is, a családtagokkal viszont nagyon ragaszkodó hűséges, de láncon nem szabad tartani, mert megvadul - és akár a saját gazdájának is nekimegy. Jó tartással viszont tenyeredből etetheted.
2011. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én vizslát választanám, de nem kemény kutya egyáltalán.
2011. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Az Erdélyi Kopóról nem tudtok valamit? Meg a Magyar Agárról? Jöhetnek még válaszok ,nagyon sokat segítenének!:)
2011. okt. 31. 15:43
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Netborad --> ott vannak fórumok ezekről a fajtákról. A gazdáknak van a leghasznosabb tapasztalata.
2011. okt. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
*vagyis netboard xD
2011. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%
Nekem vizslám van. Nem tűnik keménynek, pedig a kanok közt is magasnak számít. Alapjában véve kedves, barátságos fajta, de az enyém utálja az idegeneket. Sokat kell sétáltatni mert különben elkezdi lefoglalni magát mindenféle hülyeséggel unalmában, az enyém például ásással. Amúgy szerintem jó választás lenne egy vizsla. A komondor és a kuvasz nem igazán lánynak való. A puli és a komondor elég büdösek, fürdetni pedig nem nagyon kéne őket mivel nagyon sokára szárad csak meg a szőrük, megfázhatnak. Az agár hasonló jellem mint a vizsla csak sokkal többet kell vele mozogni. Remélem segítettem.
2011. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm.:DD Még nem tudtam választani ,de a komondor-puli tuti kilőve a szőre miatt.://
2011. okt. 31. 16:12
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
puli/komondor szőre? ha nem akarsz bajlódni a tépéssel, évente 1-2 alkalommal legépezed és kész, semmi baja nem lesz
2011. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!