Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A berni pásztor jó házőrző?

Anino kérdése:

A berni pásztor jó házőrző?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2013. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

SZÁMODRA MIT JELENT EZ A SZÓ ?? HÁZŐRZŐ ??

ugat,ha idegen jön a ház közelébe ?

ugat ,vicsorog,ha idegen lép be a területére ?

ugatásával jelzi,hogy valami gyanús ??

letépi a betörő karját ,aki éppen be akarja törni az ablakod,vagy a fejedet??

ez a fajta egy nyugodt és megbízható pásztorkutya ,annak minden jó tulajdonságával,szépségével,hűségével,kitartásával .

de nem egy roti, nem egy pibull, nem egy tacskó, nem egy németjuhász. más !

remekül őrzi a rá bízott értékeket, remek testőr egy esti sétán ,komoly mély ugatás, és fellépés , HA JÓL VAN NEVELVE!!

de nem CSAK a ház őrzése a feladata,soha nem is az volt !

2013. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A berni pásztor nem pásztorkutya, csupán rosszul fordították magyarra. Shennenhund, azaz hegyikutya. Annyira pásztorkutya mint egy bernáthegyi vagy egy leonbergi.


Egyébként pedig nem kifejezetten házőrző.

2013. ápr. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 LilikeHelloKitty ***** válasza:
Nekem bernim van(Brumi). Igen,ugat ha jön valaki,hogyha ismeri,magasabb hangon. De szerintem a betörőt is megnyalogatná :). Viszont nagyon félnek tőle,mert olyan nagy :)
2013. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mint olvashattad,a kutyája nem,de ő maga elsőrangú házőrző-ha épp nem maszturbál a birkák között!
2013. ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekem is Bernim van és elég jó házőrző: ha egy kocsi megáll előttünk már egyből ugat...
2013. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ugatás nem házőrzés. A csivava is ugat.
2013. ápr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mit csinál a berni pásztor ha egy számára ismeretlen idegen (vagy egy betörő)be is jön az általa őrzött területre és nincs mellette a gazdája?

Támad,vagy inkább meghátrál,esetleg barátkozni kezd vele?

Másik kutyához,hogy viszonyul,főképp azzal a kutyával amellyel együtt is őrzik a területüket?

Bernire gondoltam második kutyának egy kölyök kuvasz mellé,de nem nagyon ismerem a tulajdonságait ezért érdeklődök,a berni tenyésztője az állatorvosunk lesz.

2013. ápr. 27. 21:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mivel más célra tenyésztették ki (akárhogyan is hivják). Nekem pl. kuvaszaim voltak: nagyon aranyos és hihetetlenül intelligens jószágok, de házat csak akkor "őriztek" (lomhán megjelentek, ha idegen érkezett, és kimérten rávicsorogtak, amitől az illető általában rájött, hogy rossz kapun jött be), amikor éppen kedvük volt hozzá, vagy épp lusták voltak csavarogni...
2013. ápr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bayern26 ***** válasza:
Attól,ha pásztorkutya és juh ,tehén vagy birka örzéséhez tenyészetteék ki!!!!!!!Atól igen is jó házörző ....attól füg g,hogy neveled.........én kutyaim szeretettben nevelketek és nem egyszer megvédet engemet....
2015. dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!