Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám szája nagyon büdös,...

Kutyám szája nagyon büdös, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most váltja a fogait, állítólag azért, azt mondta az orvos. De kibírhatatlan! + Összenyal mindenhol és én is bűzlök! Tudtok valamit, ami enyhítené ezt?

2013. ápr. 24. 14:48
1 2
 1/12 anonim válasza:
12%
parfüm XD
2013. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
24%
Eléggé finnyás vagy.
2013. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
nem finnyás. Az én kutyáimnak is büdi a szája.És néha még a hideg is kiráz tőle.
2013. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert váltja a fogait még nem kéne, hogy túlságosan büdös legyen. Picit lehet büdösebb a szokásosnál, de ha valóban ennyire kibírhatatlan (és te is bűzlesz, miután megnyalt), akkor az probléma. Lehet valamelyik foga nem tud kiesni, vagy begyulladt az ínye stb. Elszaporodtak a baktériumok, ez a szag leggyakoribb oka. Az orvos meg is vizsgálta, ténylegesen látta a kutyát, vagy csak magyarázott? Mert fogkő is okozhatja, vagy még száz másik dolog. Mindenképp meg kell néznie állatorvosnak. Ha mondhatni mindent rendben talál, akkor pedig amíg ez történik szólj rá és ne engedd, hogy nyalogasson és ne hajolj közel a szájához... Esetleg meg lehet próbálni valamilyen oldattal átöblíteni időnként a száját, akkor kevésbé lesz büdös és az egészségi állapotát tekintve is optimálisabb lenne.
2013. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Válts tápot. Ajánlom: Acana, Taste of the Wild, Brit Care, Orijent
2013. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
kutyafogkrém: [link]
2013. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
ja és elfelejtettem odaírni hogy használhatsz emberi fogkefét :)
2013. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Váltottam már tápot, a doki belenézett és beleszagolt és azt mondta azért mert fogat vált. Legfelül 4 foga van, majd ha azok nem fognak kiesni, ki kell húzni.
2013. ápr. 24. 16:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom nem rég került hozzám felnőtten, és hát finoman szólva is megérett már egy fogkő leszedésre, ezért elég büdös a szája. Most a szemével járunk orvoshoz, így csak júniusban lesz pénz fogkő leszedésre, addig is vettem neki ilyen mentolos jutalomfalatokat, meg sok sok rágnivalót. :)
2013. ápr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a minknek általában nem büdös, igaz hogyan is lehetne ha ápolja és nem fogkefével meg fogkrémmel hanem folyamatosan biztosítjuk számára a kemény dolgok rágását. amikor váltotta a fogait az tényleg kellemetlen korszak volt nekünk is. eléggé véres szitu is volt és olyan alavdt vér, szinte dög szaga volt a szájának. persze nem bűzlött már kilóméterekről. inkább akkor volt érezhető ha ránk lehelt mondjuk. tiltsad neki egyszerűen a nyalogatást így nem fogsz bűzleni. és persze türelem.
2013. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!