Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhászomat nem tudom...

A németjuhászomat nem tudom rendesen megsétáltatni az utcán, mert ha ránk ugat a kerítés mögött a kutya teljesen megbolondul, pörög, ugat, húzz, mi tévő lehetnék?

Figyelt kérdés

Annyit kell róla tudni, hogy nehéz élete volt 1,5 éves korig, mert mindig láncon élt, egy fém hordóban, és az eredeti gazdája le akarta lőni.


Egy kedves, állatbarát viszont közbe lépett, feljelentette, és magához fogadta, illetve ideiglenes befogadónál volt.

Elvileg jól kijön más kutyákkal, mert eddig is több kutyával volt össze "zárva", de amint megjött hozzánk már fel is tűnt az utcán egy régi ismerősünk a saját kutyájával, és rögtön mint aki mindig is itt lett volna ugatott amíg el nem tűntek. :o


Ma kivittem sétálni, de kicsit húzott de nem vészesen, de amint őt ugatni kezdték jobban húzott, és ugatott, és pörgött.


Most akkor mi van?? Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni?


Értek a kutyákhoz, tudom mit jelent ha egy kutya domináns, és eddig domináns rotink volt, akit remekül betanítottam, de őt kiskora óta.

Az új kutyusunk németjuhász, és 1,5 évesen került hozzánk.

Kicsit szokatlan, hogy nem kölyök, de aki tudna az kérem segítsen. Nagy túrázósak vagyunk, ahol elő fordulhatnak más kutyák is.



2013. ápr. 24. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nagyon bepörög, akkor vidd el onnan. Próbáljátok messzebbről kezdeni. Valahogy vond magadra a figyelmét, amikor a kutyákra terelődne és szép lassan araszoljatok előre. Ha nagyon nem figyel lépjetek vissza egyet. Egy idő után már tudod majd irányítani bármilyen helyzetben.
2013. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha értesz a kutyákhoz, már meg is lenne a megoldás a problémádra.

Mikor került hozzád a kutya?

2013. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
Pörgésen azt érted, hogy a pórázon pörög körbe?
2013. ápr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2 napja van nálunk a kutya, a pörgésen azt értem, hogy megy előre majd egy helyben pörögni kezd és úgy próbálna utána neki ugrásból elszaladni persze a kutyák fele.


Egyenlőre ideiglenes befogadó vagyok, amíg lezajlik a bírósági tárgyalás, és utána 99%-ban mi fogadjuk véglegesen örökbe.


Azt mondták róla, hogy rendesen tud sétálni, ezért lepett meg a reakciója. Annyit fűztek csak hozzá, hogy húzz de lehet vele sétálni.

2013. ápr. 25. 09:10
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ha értesz a kutyákhoz, már meg is lenne a megoldás a problémádra."


Az értek a kutyákhoz: mi kell, hogy egészséges boldog kutya legyen: foglalkozni kell vele, játszani, dédelgetni, sétáltatni, etetni, kirándulni vele a városban. 

Ismerem az agresszív kutya reakcióját, illetve felismerem a dominánsat, és a félő kutyát.


Az olyan kutyák akik nálam nőttek fel 2 hónapos koruktól, velük nem volt gond a sétáknál, mert úgy szoktattam. Meg eleve nem is foglalkozott az ugató kutyákkal.


Ő az első olyan kutyám, aki nem kölyökként került hozzám; így tanácsokat kérek tőletek.

2013. ápr. 25. 09:13
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Részemről a gyors megoldása a gondodnak az lehet, hogy amikor kitámad, őrjöng, a nyakörvnél fogva kiemeled, hogy az első lábai ne érjék a földet. Tartod, amíg csendben nem lesz. Közben erőteljesen mondod...NEM!. Ha négy lábon csendben, nyugodtabban van. rádicsérsz.
2013. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A nyakörv felhúzásától a kutya csak még jobban felpörög, ezzel csak hergeli a kérdező!


Minél többet kell vinni kutyák közé. Ha rendszeresen találkozhat és kommunikálhat a jól szocializált fajtársaival szabadon és nem pórázon vagy kerítésen keresztül, akkor el fog múlni ez a probléma. Illetve a kutyák között arra is rá lehet gyúrni, hogy figyeljen, hallgasson rád. Ha pedig kiderül, hogy mégis agresszív vagy fél más ebektől, nem tud velük rendesen kommunikálni, akkor ezt kell kezelni először.

2013. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is lekéne lőni mert egy ilyen kutya veszélyes lehet emberekre is és még rátok is.Főleg hogy nem értesz annyira a kutyákhoz hogy ezt az egyet rendbe tedd.
2013. ápr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Tipikus a Német juhászoknál ez a pórázon való pörgés, és az ágaskodás is.

Őrzővédőnél csinálnak ilyet akár ki van kötve akár kézben van a póráz, és még a kennelben tartott kutyáknál is sűrűn előfordul.

Nem ártana kutya suli, hogy ott a közömbösítést gyakorolni tudjátok. Ott megszokja a többi kutya jelenlétét. A fegyelmező munka és a leterhelés hatására nem lesz ilyen problémátok.

2013. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem megfogadom az utolsó válaszoló tanácsát, a kutya sulit felkeresem ;)
2013. ápr. 25. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!