Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáimból naponta szedek...

A kutyáimból naponta szedek ki kullancsot a cicákból semmit, pedig ugyanott vannak, miért van ez?

Figyelt kérdés
Erdő mellett lakunk, a 2 kutya és 2 cica folyton kint tekereg vadászik, -néha együtt- de csak a kutyákból szedek ki kulit...most veszek majd frontline cseppeket a kutyáknak, de azért tényleg nem értem hogy a cicusokba miért nem másznak bele? ja eddig egyik sem kapott se cseppet se nyakörvet bolhák ellen.
2009. szept. 26. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát sajna nem tudom miért van, csak annyit szeretnék hogy szerintem nem nagyon jó ötlet az állatoknak kint csavarogni vadászni emg főleg nem mert lelőhetik őket jogosan emiatt. Meg bármi megtörténhet velük (méreg, verekeséd, bántalmazés, megeszik a rókáknak kirakott csalit stb). Addig is amíg veszel imádkozz hogy ne legyen beteg egyik kutyád-macskád se a kullancstól, enyém majdnem belehalt. Lehet hogy a macskákat nem nézed annyiszor, és addigra leesnek róla vagy pont akkor nézed amikor még kicsik. Vagy csak nygaobb a szőrük.
2009. szept. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi pici kora óta használjuk a frontline cseppeket. 3 hónapig véd bolhák ellen, és 1 hónapig kullancsok ellen. Sajna volt hogy nem kapott havonta újat, nem mellesleg mi is erdő mellett lakunk. A hanyagságunk miatt (amiért nem kapta havonta a cseppeket), össze is szedett pár kullancsot, nem sokat, tavasszal szokott 2-3-at és ennyi, de ez éppen elég volt ahhoz, hogy megbetegedjen valamelyiktől. Akkora szurit kapott, hogy felsírt szegényem, pedig nem nagyon hatja meg az oltás. Utána két napig hányt meg ment a hasa, mérgtelenített gondolom, de nagyon rosszul nézett ki. Hogy miért a kutyákban van, a macskákban nincs ezt nem tudom megmondani, de mindenképpen figyelj rájuk, ha levert, fáradt, kevesebbet eszik a szokásosnál rögtön vidd orvoshoz és mond el neki azt is, hogy kullancsa volt nem rég.

Viszont tudom a macskáknak nincs akadály, de a kutyákat ne nagyon engedd ki "vadászni". Lehet hogy nem tudsz róla, én sem tudtam, de pár éve szórólapokat dobáltak be mindenkihez, amin az állt, hogy a kutyákat ne hagyjuk szabadon rohangálni az erdőben, mert könnyen lelőhetik, sajna joguk van hozzá. Van nálatok helyi erdész vagy vadász? Érdemes lenne utánakérdezni, hogy nálatok ilyen előfordulhat e.

2009. szept. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Adj hálát annak, akiben hiszel, hogy még élnek a kutyáid és a macskáid!!!

A kullancs két nagyon veszélyes, legnagyobb százalékban halálos betegséget terjeszt: egyik a Lyme-kór, másik a babézia. Magyarországon egyre nagyobb területek fertőzöttek.

Mihamarabb vedd meg a Frontline-t!!! Miután bekented őket, ugyanolyan tüzetesen nézd át a kutyákat és a macskákat több napon keresztül, mert egyre több kutya gazdi mondja, hogy a Frontline nem használ. Ha a Frontline nem használ, akkor cseréljétek le Advantixra vagy Kiltixre.

A másik meg, hogy nem kéne hagyni az erdőben csavargást, mert a vadász(ok) simán kilőheti(k) a kutyákat. (Hacsak nem ismerik a kutyákat). Ehetnek mérget, eshetnek vad csapdába, erdei állat megsebesítheti őket, kirándulók is elvihetik őket, mondván, kóbor kutyák.

2009. szept. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
...ez nem olyan igazi erdő, hanem inkább olyan terület választó kis terület.nem mennek messze csak itt a ház melletti szakaszon szaladgálnak.Amúgy thx!
2009. szept. 26. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!