Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám rángatja a pórázt...

A kutyám rángatja a pórázt sétálás közben. Hogy tanítsam meg hogy láb mellett jöjjön?

Figyelt kérdés
3 hónapos vizsla

2013. ápr. 28. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Nekem is vizsla kutyám van de nekem csak szalad, menne előrébb és huzza a pórázt. Igazából nagyon sokat kell sétáltatni és a pórázt rövidebbre kell fogni hogy épp a lábad mellett menjen . Persze belehet vetni azt a módszert is hogyha kiviszed sétálni és monduj egy 3 perc mulva elkezdi rángatni a pórázt akkor beviszed a helyére és vezényszavakkal elmondani neki. Ezt megcsinálni egy jó pár alkalommal és tényleg megtanulja majd.

KITARTÁS! :DD

2013. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Próbáld ki a megfordulós módszert. Ha elkezd húzni, azzonnal indulj el az ellenkező irányba. Nekem is ez a problémám volt, de ezzel a módzserrel megszűnt. Sok sikert.
2013. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha vizslád van, akkor először minimum fél óra futás vele biciklivel. De 1 óra is simán lehet. Nekem labrador vizsla keverékem van és 1 órát futtatom biciklivel. Neked is ezt kéne. Utána ha már lement annyira az energiája, hogy nyugodtabb, akkor lehet elkezdeni tanítani neki a láb melletti sétát. Addig nem érdemes ezzel próbálkozni amíg tele van energiával. A vizsla rengeteget fut, el se tudod képzelni, hogy mennyit. Az enyém csak félig vizsla és egy séta alatt simán lefut 10 km-ert, még többet is:).
2013. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok. Elfelejtettem megemlíteni, hogy betonon semmi képp se futtasd, mert az nem tesz jót az ízületeinek és a talppárnáinak. Vidd ki egy parkba, engedd el és mehet a buli:) Én is azt csinálom és imádja:) Na meg nem tudom, hogy milyen kondiba van a kutyus, szval ne ragaszkodj most konkrétan az 1 órához, nézni kell, hogy mennyit bír:)
2013. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Három hónapos vizslát még ne akarj láb mellett sétáltatni, legalábbis hosszú távon semmiképp se. A feladatot elkezdheted tanítgatni neki, de ne várj el tőle semmiféle komoly fegyelmet, hiszen még baba.
2013. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
9 hónapos korától lehet egy kutyát tanitani! :)
2013. ápr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
70%

3 hónapos kutyát csak ne futtasson bringa mellett!!!

A fordulgatós módszerrel naponta többször rövidebb ideig gyakoroljatok. Még nagyon kicsi, ne várj tőle túl sokat!

2013. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3 hónapos kiskutyát nem szabad futtatni, se bicikli mellett, de te se fuss vele. Ízületek, csontnövekedés stb miatt.

Én nem vagyok a rángatós módszer híve( a fordulgatósnál ugye lefordulsz és rántasz egyet a kutya nyakörvén), főleg hogy a kiskutya már most tudja mi a dörgés, és inkább lecövekel, ha visszafordulok. Mi megállni szotunk, és addig nem megyünk tovább, míg ki nem lazítja a póráz, vagy amíg oda nem jön hozzám. Ezenkívül szoktam úgy, hogy megszagoltatom vele a jutifalatot, és a combom magasságában tartom, és úgy haladunk. Tudja, ha szépen jön mellettem, akkor megkapja.

4 hónapos a kiskutya, kb 2 hete sétál napi háromszor. Főleg lejtőkön még eléggé húz, de azért én látok javulást.

Ja és 1 méteres pórázon.

2013. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Barmelyik modszert valasztod a jutalom falatot es a sok dicseretet ne hagyd ki amikor elkezded tanitani!ez is nagyon sokat jelent
2013. máj. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hányszor volt rajta csak a nyakörv? ha egyből pórázt is tettél rá akkor vedd le és a nyakörvet hagyd rajta először megszokja a nyakörvet. Én úgy csináltam hogy magam melé tettem és ha elment visszahúztam és mondtam neki hogy lábhoz
2013. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!