Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap leellett a keverék...

Tegnap leellett a keverék kutyusunk. Kell valamilyen különleges bánásmod most neki?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Igen, hogy a keverék kutyusotok, többet Ne tudjon elleni, következő tüztelés ELŐTT még ivartalanítsátok. Doki látta már? Meg aztán ráérő időtökben gondolkozatok el azon hogy mi lesz a sorsa a kutyáknak, manapság már a fajtatiszták is az ember nyakán marad...
2009. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen nézze meg egy orvos őket és a kicsiket is. Még a vemhesség alatt át kellett volna állni nagyobb tápanyag és vitamintartalmú kajára és szoptatás alatt is ugyan ezt adni.

Nem vagyok tenyésztő szóval csak a józan eszemre hallgatok, az meg csak ennyit mond:)

2009. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsö válaszolonak csak annyit hogy hagy döntsük el hogy mit kezdünk a kis kutyusokkal és hogy ivartalanitjuk e a kutyusunkat.NEM EZT kérdeztem,hanem hogy kell e valami olyat csinálni amit eddig nem.

Másodiknak köszi de eddig is kapott megfelelö tápot,vitamint.Olyanra lennék kiváncsi hogy most kell e melegebb hely e a kutyusnak meg ilyenek.A fáskamrába ellett le.

2009. szept. 27. 14:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudod ennek előtte kellett volna utána nézni ha már ilyen felelős vagy. Ha vitted volna orvoshoz ahogy kellene ilyenkor akkor elmondta volna. Nem tudunk semmita kutyádról, csak hogy szült, így elég nehéz megmondani, hogy kéne még csinálni vele. De már meg kellett volna vizsgálni az orvosnak, több és jó kaját (nem csepit) kell neki adni, sok folyadékot, kicsit meg kell mozgatni. Terhessége előtt ki kellene féregteleníteni, oltani. stb...
2009. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell neki egy nyugodt, meleg, tiszta, száraz hely, ahol békében nevelheti a kölyköket. Legyen tisztaság, friss levegő, friss víz, olyan kicsi itató, amit a babák is elérnek, az elején rengetegszer kell takarítani, mindig legyen benne fertőtlenítőszer.

A lehető legjobb minőségű kaja, akár naponta kétszer is (reggel-este). Acana, Orijen, Eukanuba, Hills, Royal Canin, Flatazor, de minimum egy Dog Chow. Mellé csirkehús, rizs, répa -ezeket lehet adni.

Ha a vemhesség alatt nem féreghajtottátok, akkor mindenképp féreghajtsátok mihamarabb, illetve majd a kicsiket is 3-4 hetes koruktól kéthetente. Ha a mamában volt féreg, meg kell ismételni 2 hét múlva.

Figyelni a cicijeit, ha a kicsik pirosra vagy sebesre rágják, karmolják, fertőtleníteni kell, bőrnyugtatóval, bőrregenerálóval kell kenni.

Időnként vigyétek külön a kicsiktől a mamát a kertbe, mozogjon, frissüljön fel, kapcsolódjon ki, ha játékos, játszatok vele egy fél órát. Sétálni nem nagyon vinném, nehogy betegséget vigyen be az alomba.

Dokihoz érdemes lenne elvinni, legalább nyomkodja át, nem maradt-e benne kiskutya, húzódik-e rendesen vissza a méhe, de egy ultrahang biztosabb.

A kicsik a féreghajtáson túl: három hetes koruktól kezdve el lehet kezdeni szilárd táplálékot is adni, pl. szétáztatott jó minőségű száraztáp, rizs, hús, esetleg konzerv.

6 hetes kortól indulhat az oltási program, 2 hetente jön az újabb (parvo, kombi, parvo, kombi, majd veszettségi). 8-9 hetes kortól lehet örökbe adni őket 1, de inkább 2 oltással.

Nagyon válogasd meg, kinek adod oda őket, írd fel a nevet, lakcímet, telefonszámot, kösd ki az ivartalanítást, legalább a lányoknál.

És a mamát ezen alom után érdemes lenne ivartalaníttatni, tudod, nagyon, de nagyon sok keverék, gazdátlan kutya van, úgy másfél millió a 6000 menhelyi férőhelyre...

2009. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsonak köszi.Kötekedök,kioktatok kiméljetek meg légyszi.a kutyus oltva,féregtelenitve,ápolva van.Egyszer szökött ki a kapun akkor csinálhatták fel.Én arra lennék kiváncsi(utolso nagyon alaposan megválaszolt!!!!!)hogy elég e a fáskamra hömérséglete vagy netán hideg van nekik??ilyenekre voltam kiváncsi ahoz meg nem kell ismerni a kutyánkat!!szerintem.A kedves válaszoloknak köszi a többinek meg inkább nem irom le mit kivánok
2009. szept. 27. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni csak kíváncsi vagyok hogy elírtad-e utolsó kommentelő vagy tényleg így gondolod. Minek fertőtlenítőszer az itatóba???
2009. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

ha eddig kint volt nem fognak fázni a kölykök se. Ha van egy puha fészkük. Egy meleg hely, akár szalmával, akár rongyokkal. Nem lesz baj. Én az orvost se erőltetnénk, a miénk simán szült és nem emlékszem, hogy vittük volna orvoshoz, ultrahang, meg ilyenek... Évezredekig ellettek a kutyák ultrahang nélkül...


Most amíg picik takarítani se nagyon van mit, mert a mama megeszi ami távozik belőlük. Amikor már kapnak más kaját is az anyatejen kívül, akkor majd sokat kell takarítani utánuk.


És én a mamának mindenképpen kétszer, ha nem háromszor adnék enni...

2009. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

19:46-nak:

Igen elírtam, de azért szerintem nem volt annyira félre érthető.

Még jó, hogy a vízbe nem rakunk fertőtlenítőt. :)

Így helyesebb:

"Legyen tisztaság, friss levegő, friss víz, olyan kicsi itató, amit a babák is elérnek. Az elején rengetegszer kell takarítani, a felmosó vízben mindig legyen fertőtlenítőszer."


Kérdezőnek: ha van 1-2 jó nagy, puha pléd, amibe bele tudnak bújni, és nem fúj át a fészer falain a szél, akkor nem fognak fázni. Ha emiatt aggódsz, forró vizes palackokat rakhatsz a plédek alá (bár 1-2 óra után kihűl).

2009. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért írtam, mert attól féltem, hogy valaki elolvassa, azt hiszi kóser és meghal egy alomnyi kutya...
2009. szept. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!