Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ősszel lesz egy sicu kiskutyán...

Ősszel lesz egy sicu kiskutyánk. Mi a véleményetek erröl a fajtárol? Elsősorban olyanok válaszát várom akiknek ilyen kutyájuk van

Figyelt kérdés

Ugatós?Gyerekekkel milyen a kapcsolata?/14 éves lánnyal/

Mennyi mozgásigénye van?És sok más.Milyen vele élni.Mindenre kívácsi vagyok.Köszi előre a válaszokat


2013. ápr. 28. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3930195-milye..


Itt van egy hasonló kérdés, ennek a válaszaira is alapozhatsz.

Közepes mozgásigényű, az enyém kifejezetten jó jelzőkutya (ajtó előtt ácsorgókat mind megugatja, de fölöslegesen, unatkozásból nem ugat). Simulékony, tud alkalmazkodni a gazdához, mivel annyira szeret és ragaszkodik, hogy tényleg bármit megcsinál, egyik szeme mindig rajtam van. Egyedül utál lenni, akkor nyugodt, ha ott vagy mellette. Nem jellemző hogy rombolna a lakásban. A nevelése tényleg pozitív megerősítésekről kell szóljon, büntetésből, kiabálásból nem ért, attól csak félni fog, elbújik vagy megsértődik, szóval elég mimózalelkű. Kajával jól lehet motiválni, az alap parancsszavakat mindig jutalomfalattal a kezedben kezdd el neki tanítani. Sétáknál az enyém nagyon jó, póráz nélkül is mindig mellettem jön, még ha meglát egy másik kutyát, akkor is rám néz először, hogy mehet-e, teljesen visszahívható.

A vele élés úgy egészben iszonyat jó, vidám és vicces, jófej kutya, ha sokat beszélsz hozzá akkor egy idő után nagyon sok mindent meg fog érteni, akár csak a hanglejtésedből is.

Szerintem a szeretet a legfontosabb nála, mert ő is mindent szeretetből csinál.


Ja, és a legfontosabb: Megbízható tenyésztőtől vedd, mert amiket 30-40 ezrekért látsz expresszen, azok nem túl strapabírók sajnos, ilyen-olyan betegség jön ki rajtuk, akár veleszületett is. (képzelj el egy sántikáló, csípőbeteg kiskutyát, ugye nem akarod a sajátodat így szenvedni látni?) Szóval jól válassz, és nem bánod meg, mert nagyon jófej kutyák!:)

2013. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. ápr. 28. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!