Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kullancs miatt fogyott vagy...

A kullancs miatt fogyott vagy a vedlés miatt?

Figyelt kérdés
A kutyám most vedli a szőrét minden nap fésülöm és ma találtam benne egy kullancsot apukám ki is vette, nem szakadt bele a feje. Tegnap is fésültem akkor még nem láttam benne vagy nem éreztem. De kb. 5-6 napja nem eszik rendesen és le van fogyva, tudom hogy tavaly a vedlésénél is fogyott most nem tudom, hogy a kullancs miatt vagy a vedlés miatt. De nagyon jó a kedve egész nap szaladgál és labdázik, nem hányt még egyszer sem. Szerintetek a fogyás a kullancs miatt van?

2013. ápr. 28. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 5-6 napja nem eszik,de a kullancs ma volt benne,akkor az hogy függne össze?

A meleg miatt lehetséges,hogy nem kívánja annyira az ételt.A vedléstől nem fogynak.


Ha a kedvén észreveszel valamilyen változást,és továbbra sem eszik,bágyadt lesz,rossz kedvű,hányna vagy menne a hasa,vagy bármilyen nem megszokott dolgot produkál,akkor vigyétek el orvoshoz a biztonság kedvéért,mert lehet hogy összeszedett valamit.

2013. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondom biztosra, hogy ma került bele a kullancs lehet hogy már tegnap vagy tegnapelőtt is benne volt csak én nem vettem észre.
2013. ápr. 28. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nállunk együtt jött a bágyadtság meg az étvágytalanság, szinte fel sem bírt állni. Nem hiszem hogy beteg lenne, szerintem a melegtől nem aszik. Figyeld azokat a jeleket amit az első válaszoló irt, ha olyasmit tapasztalsz vidd orvoshoz.
2013. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kullancs nincs az állatban 3 napig. Egyébként valószínűleg a meleg miatt nem eszik rendesen, és a szőrhullás miatt (is) tűnik soványabbnak.

Ha a kullancstól babéziát kapott volna, akkor egyáltalán nem enne, és teljesen kedvetlen lenne.

2013. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyémek sem esznek rendesen. Hosszú szőrűek, nagyon megviseli őket ez a hirtelen jött meleg. Olyan tempóban kezdték el levetni a téli bundát, hogy néha megriadok a fésülködés eredményét látván.


Ha a kullancstól lett valami problémája, akkor annak más tünetei is lesznek. Ha fáradt, kedvtelen, nem vigyorog, nem játszik, elkezd sötét barnát pisilni, kirívóan fehérek a szemei és az ínye sem egészséges rózsaszín, akkor rohanás a dokihoz AZONNAL!

Addig ne aggódj, eszik ha megéhezik! Friss vize mindig legyen és figyelj rá, hogy más tünete nincs-e.

2013. ápr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Más tünet nincs, nagyon jó a kedve szaladgál, labdázik. Sokat iszik enni is eszik csak nem annyit mint eddig.
2013. ápr. 29. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!