Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha kutyámban egy...

Mit tegyek ha kutyámban egy kullancs volt?

Figyelt kérdés

Kerti kutyusról van szó.Panzi kullancs és bolhanyakörv van rajta egy hónapja,s elvileg a nyakörv 4 hónapig lenne jó,de ma a mellső lábaihoz befúródva találtam egy kullancsot,amit kiszedtem. Helyén piros duzzanat.

Mivel fertőtlenítsem le neki a területet?



2013. ápr. 26. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pl betadinos oldattal, valamilyen fertőtlenítő spray-vel. Igazából mindegy, mivel, nem azzal van a baj, hogy ott most van egy duzzanat, hanem a betegségekkel, amiket esetleg elkaphatott a kutyád (Babesiosis, Lyme Borreliosis), úgyhogy figyeld a kutyát az elkövetkező hetekben, és ha bármilyen szokatlan dolgot észlelsz (fáradt, étvágytalan, nehezen mozog...stb) akkor feltétlenül fordulj állatorvoshoz.
2013. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Van ott a lábánál vörös duzzanat. Ez minden kullancs csípés után ott van?
2013. ápr. 26. 16:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Megnézted a kullancsot, hogy beleszakadt-e a feje? Ha nem, lehet jobb, ha megmutatod állatorvosnak. Ha beszakadt, akkor normális reakció.
2013. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
azonnal vigyed az orvoshoz, és oltást neki, az én kutyám négy injekciót kapott de valószínűleg nem fogja túl élni :(
2013. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem szakadt be a feje. El múlik a vörös duzzanat magától? Vagy vigyem orvoshoz?
2013. ápr. 26. 17:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor mutasd meg inkább.
2013. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elmúlik. Ezért ne menj orvoshoz.A kullancs nyála tartalmaz egy olyan anyagot, aminek az eredménye a gyulladás .
2013. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugi, a bőr általában bepirosodik a kullancs után. Ugyanúgy, mint az ember bőre pl. szúnyogcsípés után.

Egyelőre ne tegyél semmit, a fertőtlenítés (szerintem) felesleges, hiszen nincsen komoly felületi sérülés.

Figyeld az elkövetkező napokban, ha azt vennéd észre, hogy kedvetlen, nincs étvágya, akkor vidd el orvoshoz. A babézia 3-10 napon belül jelentkezik, ha fertőzött volt a kullancs. Vérvétellel kimutatható, és akkor Imizol injekciót/vagy infúiót kell kapnia, mert a babézia parazita 1-2 nap alatt képes elvinni a kutyát, ugyanis megöli a vörösvérsejteket. Ezért van, hogy olyankor a kutyák elkezdenek barnásat, pirosasat pisilni.


Amúgy az én kutyámban már legalább 40 kullancs volt élete során -pedig folyamatosan van rajta spot-on- és még soha nem lett fertőzött hála Istennek.

2013. ápr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Okosabb lettem most én is :)

Bocs, hogy itt kérdezek, de mennyi ideig tart, amíg a kullancs "megtalálja a helyét"?

2013. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: szerintem az változó. Én séta után közvetlenül mindig átnézem, átkefélem a kutyát, ilyenkor nagyon sokszor még csak "téblábolnak" a szőrén. Persze van amikor már bele van ragadva.
2013. ápr. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!